Pojadą po rowery dla dzieci

Mieszkańcy Krokowej w najbliższą sobotę przyłączą się do charytatywnej akcji „Pozytywne obroty”, towarzyszącej Skandia Maraton Lang Team. Żeby pokonać Kraków muszą przejechać prawie 6 tysięcy kilometrów. Jest jednak o co powalczyć – wspólnie udało się zdobyć już 38 rowerów dla dzieci z domów dziecka.

 

Skandia Maraton Lang Team, jedna z największych tego typu imprez sportowych w Polsce, zawita do Krokowej już po raz drugi. Po raz pierwszy maratonowi rowerowemu towarzyszyć będzie akcja charytatywna, w ramach której nakręcane są pozytywne obroty. Dystans, który uda się pokonać, zostanie przeliczony na środki finansowe, za które organizatorzy kupią rowery dla podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kłaninie i Pogotowia Opiekuńczego Janusza i Alicji Wendt.

 

Piąty etap Skandia Maraton Lang Team w Krokowej odbędzie się w najbiższą sobotę, 5 lipca. Zawodnicy wystartują o godz. 11:00 spod Zamku w Krokowej przy ulicy Zamkowej 1. Impreza jest otwarta dla wszystkich miłośników kolarstwa oraz aktywnego wypoczynku.

 

Oprócz czterech tradycyjnych tras (Rodzinna Parada, Mini, Medio i Grand Fondo), organizatorzy przygotowali specjalny „dystans dobroczynności” w ramach akcji „Pozytywne Obroty”. Każdy kilometr przejechany przez uczestników zawodów zostanie przeliczony na określoną kwotę, za którą Skandia oraz Lang Team zakupią rowery dla potrzebujących dzieci. 

 

Pozytywne obroty nakręcać można nie tylko na trasie wyścigu, ale także w strefach kibica na przygotowanych w tym celu stacjonarnych rowerach treningowych. Na wszystkich, którzy spróbują swoich sił, czekać będą upominki.

 

W charytatywnym maratonie pomocy łącznie weźmie udział siedem miejscowości: Warszawa, Kraków, Bytów, Bukowina Tatrzańska, Krokowa, Dąbrowa Górnicza i Kwidzyn. Miasto, którego reprezentanci przejadą największą liczbę kilometrów otrzyma podwojoną liczbę rowerów dla podopiecznych domów dziecka z danego miasta.

 

Chęć udziału w akcji Pozytywne Obroty można zadeklarować na stronie www.pozytywneobroty.pl. Serwis pozwala także na bieżąco śledzić wyniki zbiórki oraz zapoznać się z listą placówek, których podopieczni otrzymają rowery w zamian za nakręcone kilometry.

Projekt i wykonanie: Mehowmy