Podziel się posiłkiem! Dołącz do akcji 28 i 29 września

W dniach 28-29 września w supermarketach Intermarché, w ramach 10 edycji programu społecznego „Podziel się posiłkiem”, organizowane będą zbiórki żywności dla najbardziej potrzebujących dzieci. Już czwarty rok z rzędu Muszkieterowie zachęcają do pomocy najuboższym.

 

W tym roku Grupa Muszkieterów, zrzeszająca właścicieli supermarketów Intermarché i Bricomarché, wspierać będzie po raz kolejny program „Podziel się posiłkiem”, organizowany przez Banki Żywności. 

 

– Niedożywienie jest problemem, który dotyka wiele polskich dzieci. Dlatego też po raz kolejny przyłączyliśmy się do programu, dzięki któremu możemy nieść realną pomoc najuboższym. Wystarczy za kilka złotych zakupić najmniejszy produkt, aby wesprzeć potrzebujące dzieci, dając im posiłek, który umożliwi im prawidłowy rozwój – podkreśla Marek Feruga, Prezes Grupy i Fundacji Muszkieterów.

 

 

28 i 29 września będzie można przekazać produkty spożywcze na terenie supermarketów Intermarché w Gdańsku, tutaj:

  • Grunwaldzka 615/617
  • Rzeczypospolitej 33


Produkty pierwszej potrzeby będzie można przekazać wolontariuszom Banków Żywności lub włożyć je do specjalnie oznakowanych koszy, które będą znajdować się na terenie sklepów Intermarché. Najbardziej potrzebne są produkty z długą datą ważności takie jak cukier, mąka, olej, makaron, konserwy mięsne i rybne, soki i dżemy. Zebrana żywność, za pośrednictwem Banków Żywności, zostanie przekazana organizacjom i instytucjom społecznym, których misją jest dożywanie dzieci, takim jak szkoły, świetlice, domy dziecka, a także towarzystwa i stowarzyszenia pomagające dzieciom i młodzieży.

 

W ubiegłym roku klienci sieci Intermarché przekazali na rzecz potrzebujących dzieci ponad 11,6 ton żywności. -Mamy nadzieję, że dzięki hojności mieszkańców miast, gdzie jesteśmy obecni uda się w tym roku zwiększyć liczbę posiłków przekazanych najuboższym dzieciom – dodaje Marek Feruga.

 

 

 

 

Źródło: mat. pras.

Projekt i wykonanie: Mehowmy