Podwodne sprzątanie Bałtyku

 

Masz certyfikat nurkowy i żadnych planów na sobotę? Możesz przyjemnie spędzić czas a zarazem zrobić coś pożytecznego, na przykład… pomóc w sprzątaniu Bałtyku. Zatem płetwy w dłoń i do dzieła!

 

Centrum Nurkowania i Turystyki Aktywnej TICADA oraz GOSiR, już po raz trzeci wspólnymi siłami organizują akcję pod hasłem EKO NURKOWY DZIEŃ. A cel jest nie byle jaki bo dotyczy sprzątania podwodnych obszarów Gdyńskiej Mariny, Nabrzeża Prezydenckiego oraz plaży w pobliżu Bulwaru. W ubiegłych latach pomysł spotkał się z dużym entuzjazmem oraz zaowocował wyciągnięciem z wody około 80 kg śmieci w roku 2009 i dwa razy tyle w roku ubiegłym. Podczas ostatniej imprezy pod wodę zeszło niemal w tej samej chwili 120 płetwonurków a nad ich bezpieczeństwem i sprawnym przebiegiem akcji czuwało 50 osób. 

 

Organizatorzy liczą na liczną frekwencję i pobicie rekordu sprzed roku. Udział płetwonurków w akcji jest bezpłatny. Sponsorzy zapewniają uczestnikom ciepły posiłek, napoje, szatnie, okolicznościowe koszulki oraz losowanie atrakcyjnych  nagród. Nad bezpieczeństwem nurkujących czuwać będą ratownicy medyczni, ratownicy WOPR oraz chronometrażyści. Dodatkowo wszyscy zainteresowani nurkowaniem będą mieli okazję przetestować sprzęt znanych i renomowanych firm, które udostępnią swoje stosika na czas trwania imprezy.

 

Organizatorzy akcji chcą przyciągnąć nie tylko płetwonurków toteż imprezę urozmaici festyn rodzinny, nie zabraknie też atrakcji dla dzieci. Do dyspozycji gości będzie udostępniony parking przed wjazdem do Mariny oraz na jej terenie.

 

Start imprezy jutro (sobota) o 10:00, a szczegółowy plan akcji na stronie:

http://ekonurkowydzien.pl/


Kaja Chmielewska

Projekt i wykonanie: Mehowmy