Podaruj urlop!

Centrum Opieki Wytchnieniowej to nasze marzenie!

Chcemy, aby osoby wymagające stałej opieki oraz ich opiekunowie mieli w Gdańsku swoją bezpieczną przystań. To tutaj niesamodzielne dzieci oraz dorośli dostaną dobrą opiekę, podczas gdy ich opiekunowie będą mogli zająć się sobą i odpocząć. Na co dzień zajęci są bowiem opieką nad swoimi bliskimi – pracują 365 dni w roku bez przerwy. To 8 766 godzin pracy rocznie. Ta liczba robi wrażenie! Dlatego naszą kampanię nazwaliśmy PODARUJ URLOP.

Budowa Centrum Opieki Wytchnieniowej rozpoczęła się w lutym 2022 roku z inicjatywy Fundacji Hospicyjnej. Na ten cel do zebrania mamy 1 500 000zł. Wierzymy, że to się uda, wierzymy, że razem damy radę! Każda złotówka ma znaczenie.

W Europejskiej Stolicy Wolontariatu potrafimy działać razem, co pokazaliśmy już niejednokrotnie. Nie bez przyczyny to właśnie Gdańsk otrzymał ten tytuł w tym roku. Wiemy, że możemy na Was liczyć. Pomóżcie nam zrealizować marzenie tysięcy opiekunów. Podarujmy im wolny czas. 

Podaruj urlop, bo każdy ma prawo do odpoczynku. 

Podaruj urlop, bo wszyscy musimy czasem się wyspać.

Podaruj urlop, bo każda rodzina zasługuje, aby wyjechać na wakacje.

Podaruj urlop, aby osoby niesamodzielne mogły otrzymać dobrą i profesjonalną opiekę w bezpiecznym miejscu. 

Podaruj urlop, bo bez nas nie działa!

Dołącz do zbiórki i dorzuć swoje centymetry: https://tiny.pl/wg496

Stwórz z nami Centrum Opieki Wytchnieniowej w Gdańsku. 

Podaj dalej: https://podarujurlop.pl/

Podaruj urlop! 

Weź udział w Festiwalu Sztuki Ulicznej z okazji pożegnania lata i dorzuć się!

24 września w godz. 12-18 na gdańskim Śródmieściu odbędzie się „Festiwal Sztuki Ulicznej” z okazji pożegnania lata. To świetna okazja nie tylko do spędzenia czasu wolnego, ale także do wsparcia naszej zbiórki. Koniec lata kojarzy nam się z odchodzącym sezonem urlopowym, jednak pamiętajmy, że nie każdy był na urlopie. Pamiętajmy, że są osoby, które nie miały nawet jednego dnia urlopu od 20 lat! To właśnie im chcemy pomóc!

Festiwal Sztuki Ulicznej odbędzie się w dzielnicy Śródmieście. Szukajcie nas w okolicach:

  • Bramy Wyżynnej
  • Mostu Zielonego
  • Baszty Łabędź
  • Fontanny Neptuna

Oprócz niezwykłego show, w powyższych lokalizacjach spotkać będzie można dziesiątki wolontariuszy w pomarańczowych koszulkach.

Tego dnia wyjdą oni na ulicę z puszkami, aby zbierać pieniądze na szczytny cel- budowę Centrum Opieki Wytchnieniowej.

Przyjdź, baw się razem z nami i pomóż nam spełniać marzenia!

Dorzuć swoje centymetry i podaruj urlop!

Zauważ, zrozum, wesprzyj – podaruj urlop, czyli wyjątkowa wystawa

23 września o godz. 10:30 w Wielkiej Sali Wety w Ratuszu Głównego Miasta odbędzie się wernisaż wystawy „Zauważ, zrozum, wesprzyj – podaruj urlop”. Wystawa przedstawia opiekunów rodzinnych w obiektywach znanych trójmiejskich fotografików, w tym Mikołaja Bujaka, Katarzyny Danaj, Adriana Kuleszy „Raven Cave”, Mirosława Pieślaka, Mateusza Słodkowskiego oraz Łukasza Wajszczyka.

Wernisażowi będzie towarzyszyć rozmowa poświęcona opiece wytchnieniowej. Nie zabraknie tu również głosów opiekunów, którzy stali się bohaterami wystawy.

Wystawa będzie pojawiać się w różnych miejscach Trójmiasta. W dniach 24.09- 9.10 będzie można ją podziwiać w Centrum Handlowym Forum Gdańsk.

Informacje o jej następnych lokalizacjach będzie można znaleźć na stronie internetowej: www.fundacjahospicyjna.pl

Organizatorem kampanii jest Miasto Gdańsk, Fundacja Hospicyjna oraz Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

Projekt i wykonanie: Mehowmy