Poczuj chemię w maju

Połknij hel, odkryj jaki związek ma chemia z codziennym życiem, a na koniec zdetonuj balon z mieszanką piorunującą To wszystko podczas historycznego Dnia Otwartego na Wydziale Chemii.

 

Wydział Chemii będzie można odwiedzić już jutro, a to wydarzenie historyczne, ponieważ Wydział Chemii czeka wkrótce przeprowadzka do nowego gmachu. Wszystko rozpocznie się o godzinie 9:30 pokazem Naukowego Koła Chemików. Równolegle Dr Henryk Myszka zaprezentuje pokaz pt. „Chemia od Kuchni”, a po prezentacji zaprosi wszystkich na niezwykle przyjemne „Zabawy z Chemią”.

 

Chemiczne warsztaty to jednak nie wszystko, organizatorzy postarali się również o połączenie codzienności z odrobiną chemicznej wiedzy i tak powstały warsztaty „Ekotechnologie dla każdego”, czyli ekorady na odpady. -Na warsztatach każdy będzie mógł dowiedzieć się jak postępować z odpadami, jak można wytworzyć ekologiczny prąd oraz samodzielnie zrobić analizę wody. Można również przynieść własną wodę z domu.- informują organizatorzy. Oprócz warsztatów, będzie można wziąć udział w wykładach, na których będzie można się dowiedzieć czy żywność, którą spożywamy jest bezpieczna dla zdrowia, co kryje w sobie śmiercionośna kropla, czyli wszystko o jadach i zwierzęcych toksynach

 

Do naszej dyspozycji będzie również stoisko „Chemia multimedialna”, a na nim „Gry Molekularne” oraz możliwość zbudowania własnej cząsteczki. Zwiedzający będą mieli niebywałą okazję by zajrzeć w zakamarki chemicznych laboratoriów. Wstęp na imprezę jest wolny.

 

 

 

 

Foto: Nevit

Projekt i wykonanie: Mehowmy