Pochwal się stypendium!

Tylko do 17 września firmy, fundacje, stowarzyszenia, samorządy i uczelnie mogą zgłaszać swoje programy stypendialne do Konkursu.


Firmy w Polsce coraz częściej prowadzą atrakcyjne programy stypendialne lub stażowo-stypendialne. Bywa, że programy te umożliwiają przedsiębiorstwom pozyskanie cennego kapitału intelektualnego, a jednocześnie stanowią element społecznego zaangażowania firmy. Organizowany w tym roku po raz trzeci Konkurs „Dobre Stypendia” ma na celu wyróżnienie najlepiej prowadzonych programów stypendialnych i docenienie ich znaczenia w ułatwianiu dostępu do kształcenia i rozwoju.


W pierwszych dwóch edycjach Konkursu tytuł „Dobre Stypendium” otrzymały między innymi program stypendialny „Młodzi w Łodzi” Urzędu Miasta Łodzi, realizowany w partnerstwie z prawie 70 łódzkimi firmami i trzema uczelniami. Laureatem Konkursu jest również program wspierający młodych skoczków narciarskich „Lotos Cup-Szukamy Następców Mistrza”. Tytuł „Dobre Stypendia” zdobył także Program „Stypendium Fundacji PGNiG SA im. Ignacego Łukasiewicza” adresowane do studentów uczelni technicznych o specjalności związanej z problematyką przemysłu naftowego i gazowniczego. Również wiele samorządów i organizacji pozarządowych, chcąc wesprzeć lokalną społeczność, realizuje programy stypendialne. Uczelnie wyższe coraz liczniej dostrzegają w programach stypendialnych szansę na przyciągnięcie najzdolniejszych studentów.


W Konkursie „Dobre Stypendia” mogą wziąć udział fundacje i stowarzyszenia, uczelnie wyższe, samorządy, firmy oraz fundacje utworzone przez firmy, które realizują programy stypendialne lub współpracują przy realizacji programów stypendialnych.


Organizatorem Konkursu „Dobre Stypendia 2012” jest Fundacja Dobra Sieć w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności.

 

 

 

 

Źródło: mat. pras.

Foto: Pen Waggener

Projekt i wykonanie: Mehowmy