Po wakacjach wracają warsztaty z bezpieczeństwa

Po wakacyjnej przerwie wraca wspólny projekt MOSiR oraz Miejskiego WOPR w Gdańsku – akcja profilaktyki bezpiecznej kąpieli. Akcja realizowana jest w szkołach na terenie Gdańska.


W ramach projektu organizowane są bezpłatne warsztaty dla uczniów szkół podstawowych. Celem zajęć jest zwiększenie bezpieczeństwa poprzez zapoznanie dzieci i młodzieży z możliwymi zagrożeniami, jakie mogą spotkać w czasie odpoczynku nad wodą, w tym również na lodzie.


Podczas zajęć uczniowie będą mogli zobaczyć jak działa sprzęt ratowniczy, nauczyć się podstaw pierwszej pomocy, zapoznać się z charakterystyką pracy gdańskich ratowników wodnych, a także psów ratowniczych. W ramach projektu promowane będą również inne akcje m.in.:

  • „Mamo tu jestem” – bezpłatny kolportaż opasek na rękę dzieci, na których umieszcza się numer telefonu do opiekuna,
  • „Bezpieczna woda” – darmowy kolportaż ulotek i broszur promujących bezpieczny wypoczynek nad wodą,
  • „Zostań ratownikiem” i „Zimowa szkoła ratownictwa” – bezpłatne zajęci dla dzieci z nauki pływania z elementami ratownictwa wodnego, przygotowujące do kursu na stopień Młodszego Ratownika WOPR.


Chęć skorzystania z zajęć placówki mogą zgłaszać wyłącznie drogą mailową na adres: profilaktyka@mwopr.gda.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły zostaną ustalone w korespondencji mailowej.


Partnerzy projektu: MOSiR w Gdańsku, Miejskie WOPR w Gdańsku, Sekcja Psów Ratowniczych WOPR oraz Wydział Rozwoju Społecznego w Gdańsku.

Projekt i wykonanie: Mehowmy