Po raz czwarty „Pomagajmy uwalniać oddech”

„Niebiescy żużlowcy”, „Biali żeglarze”, „Czerwoni samorządowcy” i „Czarni sponsorzy” to drużyny, które w niedzielę 20 grudnia rozegrają mecze piłki nożnej w hali Gdynia Arena z okazji czwartej edycji akcji „Pomagajmy uwalniać oddech”. Z zadowolenia odetchną zwłaszcza najmłodsi, którzy będą mieli okazję spotkać się ze św. Mikołajem, wziąć udział w grach, konkursach i zabawach nie tylko sportowych. Wstęp bezpłatny.

W turnieju piłki nożnej poszczególne drużyny reprezentować będą:

  • drużynę Niebieskich – żużlowców: kapitan- Krzyszof Buczkowski, reprezentant Polski na żużlu,
  • Białych – żeglarzy: kapitan – Tomasz Chamera, wiceprezes PZŻ ds. Sportu,
  • Czerwonych – samorządowców: kapitan – Zygmunt Zmuda-Trzebiatowski, Przewodniczący Rady Miasta Gdyni,
  • Czarnych – sponsorów – kapitan: Bogusław Pilarski, Prezes Zarządu Cerko Sp z o.o.

– Pod hasłem „Pomagajmy uwalniać oddech” kryje się to co w naszej działalności najważniejsze czyli walka z problemem chorób cywilizacyjnych wśród dzieci. Nasza Fundacja podkreśla rolę aktywności fizycznej w terapii, dlatego też zapraszamy wszystkie dzieci do tego aby z jednej strony kibicowały, z drugiej strony mogły zapoznać się z szeroko pojętymi dyscyplinami sportowymi – tłumaczy Joanna Małaszyńska-Rentfleisz, Dyrektor Ośrodka Terapii Edukacji i Aktywizacji Sportowej.

Strefy aktywności dla dzieci przygotowali m.in.: Program Edukacji Morskiej, Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski, Arka Gdynia, Seahawks Gdynia – Futbol Amerykański, UKS Ada Judo, Don Balon, Gdańska Szkoła Floretu, Gdyńskie Centrum Sportu, Centrum Nauki EXPERYMENT, młode cheerleaderki ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Gdańsku, wolontariusze z Akademii Marynarki Wojennej. Podczas spotkania dzieci będą mogły wziąć udział nie tylko w zajęciach sportowych ale także przygotować ozdoby świąteczne oraz napisać listy do Świętego Mikołaja.

 

 

 

Foto: www.facebook.com/terapiaisport

Projekt i wykonanie: Mehowmy