PKO Bank Polski sponsoruje ważne wydarzenia kulturalne

Mecenat kultury i sztuki jest jednym z najważniejszych obszarów działalności sponsoringowej prowadzonej przez PKO Bank Polski. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, Bank objął finansową opieką serię ważnych wydarzeń kulturalnych.


PKO Bank Polski jest mecenasem 16. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. W jego ramach zaplanowanych zostało 15 koncertów w salach Filharmonii Narodowej oraz Zamku Królewskiego. Wystąpią w nich m.in. Orkiestra Filharmonii Narodowej pod batutą maestro Jerzego Semkowa, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia z Katowic pod batutą maestro Jacka Kaspszyka czy Sinfonia Varsovia pod batutą maestro Sylvaina Cambrelinga. W cyklu laureaci wielkich konkursów usłyszymy laureatów pierwszych nagród Konkursu im. Piotra Czajkowskiego z Moskwy oraz Konkursu Dyrygenckiego im. Donatelli Flick w Londynie. W ramach festiwalu wystąpi także wielu światowych solistów.


Bank został również sponsorem spektaklu „Wojna i Pokój”, którego uroczysta premiera odbędzie się 27 marca w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. To pierwsza historyczna prezentacja tego arcydzieła w Polsce w spektakularnej inscenizacji i imponującej scenografii. Najsłynniejsza rosyjska epopeja Lwa Tołstoja w 13 scenach z muzyką Sergiusza Prokofiewa, zostanie poprowadzona przez wybitnego dyrygenta Walerego Giergiewa. Spektakl odbędzie się z udziałem najsłynniejszego zespołu operowego – Teatru Maryjskiego. Reżyserię powierzono Andriejowi Konczałowskiemu, uznanemu za jednego z najwybitniejszych współczesnych reżyserów filmowych.


Kolejnym muzycznym projektem, którego sponsorem będzie w tym roku PKO Bank Polski, jest Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans. Bank zaangażuje się również finansowo na rzecz Narodowego Forum Muzyki, a także będzie kontynuował wsparcie renowacji obrazu „Bitwa pod Grunwaldem”. Ten ostatni projekt zostanie rozszerzony o sfinansowanie przez Bank wykonania nowej ramy tego dzieła. Prezentacja odnowionego obrazu jest planowana na 17 maja. Ponadto Bank będzie kontynuował wsparcie dla projektu digitalizacji arcydzieł polskiej sztuki filmowej oraz sponsoring sezonu teatralnego wrzesień 2011 – czerwiec 2014 w Teatrze Polskim. Mecenatem PKO Banku Polskiego zostanie również objęty spektakl „Kopenhaga” w teatrze IMKA.

 

 

 

 

Źródło: mat. pras.

Projekt i wykonanie: Mehowmy