Piszemy +

 

Seniorów z Gdańska, którzy chcą zdobywać nowe umiejętności, rozwijać się i czerpać z tego przyjemność, zapraszamy na bezpłatne warsztaty 27 sierpnia na godz. 13 (pisanie bajek z wykorzystaniem elementów autobiograficznych) lub 29 sierpnia na godz. 10 (pisanie opowieści inspirowanych zdjęciami z domowych archiwów i ważnymi przedmiotami).

 

Spotkania odbędą się w siedzibie Regionalnego Centrum Wolontariatu przy ul. Dmowskiego 10 BC. Jak się zapisać na warsztaty? Wystarczy wybrać jeden z terminów i wysłać maila na adres: buczynska@wolontariat.org.pl lub zadzwonić pod numer: 58 736 55 03.

 – To warsztaty zarówno dla początkujących, którzy chcą spróbować czegoś nowego, jak i dla osób, które od dawna piszą do szuflady. W przyjaznej atmosferze będzie można skonsultować swoje pomysły z profesjonalistami, popracować nad stylem i formą, sprawdzić, jak dużo radości daje pisanie – mówi Anna Błaszkiewicz ze Stowarzyszenia Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat”, która będzie jedną z trenerek prowadzących warsztaty.

 – Będziemy inspirować, motywować, podpowiadać ciekawe rozwiązania, ośmielać do pisania i pokazywać wszystkie jego dobre strony – dodaje Ola Rzążewska, koordynatorka projektu PISZEMY+.

Dzięki dofinansowaniu utrzymanemu od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w bezpłatnych warsztatach weźmie w sumie udział około 450 osób z 13 miast z całej Polski. Wszyscy seniorzy uczestniczący w projekcie zostaną też zaproszeni do konkursu literackiego z atrakcyjnymi nagrodami

– ci, którzy spiszą historię związaną ze zdjęciem z domowego archiwum lub ważnym dla nich przedmiotem albo napiszą bajkę, wykorzystując w niej wątki autobiograficzne, mają szansę otrzymać zestawy książek i zapewnić sobie lekturę na długie wieczory.

 Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat” jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013.

 Patronat nad projektem objął portal kiwi.org.pl, „Głos Seniora”, „Nowoczesny senior” i portal seniorzynaczasie.pl. Więcej informacji o inicjatywie można znaleźć na stronie: www.piszemyplus.pl.

 

piszemy plus

 

Projekt i wykonanie: Mehowmy