Piłkarski turniej w Gdyni

W Gdyni trwa rok Franciszki Cegielskiej. W ciągu najbliższych miesięcy w mieście odbędzie się szereg wydarzeń upamiętniających pierwszą prezydent naszego miasta. W dniach 14-17 maja I Turniej Piłkarski im. Franciszki Cegielskiej Gdynia Cup’2015. Zawody zorganizowane zostaną w Zespole Szkół nr 14 na Dąbrowie (ul. Nagietkowa 73), noszącym imię Franki. Oprócz drużyn młodzieżowych, zmierzy się także ekipa Rady Miasta Gdyni i mediów.

 

– Chcemy, aby młodzi ludzie, gdynianie, którzy nie mieli kontaktu z panią prezydent bliżej poznali tę postać. Jedną z wielu form, które mają przypominać Franciszkę, jest sport. Turniej odbędzie się w Zespole Szkół nr 14, gdzie uczniowie doskonale znają swoją patronkę – mówi Joanna Zielińska, przewodnicząca Społecznego Sztabu Obchodów Roku Franciszki Cegielskiej i zastępca przewodniczącego Rady Miasta Gdyni. Do udziału w zawodach i wspólnej zabawy zapraszamy młodzież a także przedstawicieli i przedstawicielki mediów, którzy zagrają mecz z drużyną gdyńskiej rady miasta – dodaje.
  
W czwartek i piątek (14-15 maja) odbędą się rozgrywki młodzieży szkolnej, w której swoje reprezentacje wystawią gdyńskie szkoły  podstawowe. W sobotę i niedzielę (16-17 maja) odbędą się rozgrywki klubów piłkarskich. 

 
W ostatni dzień zmagań piłkarskich zaplanowano także rodzinną zabawę plenerową. – Będzie to okazja do zaprezentowania talentów naszej młodzieży: koszykarskich, szachowych, pokażą się także cheerleaderki, żeglarze, a harcerze zaproszą na warsztaty survivalowe. O godz. 13.00 odbędzie się koncert „Nuty z morza i marzeń”- wylicza Lechosław Dzierżak z rady dzielnicy Dąbrowa.

Projekt i wykonanie: Mehowmy