„Piłeś? – nie zabijaj!”. Wspólna akcja pomorskich mediów

Akcję współorganizuje Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, które od 2004 roku prowadzi gdańską profilaktyczną kampanią informacyjno-edukacyjną „Kieruj bez procentów”, pod patronatem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.


Celem kampanii jest zmniejszenie liczby przypadków prowadzenia pojazdów przez nietrzeźwe osoby oraz zwiększenie u kierowców i innych uczestników ruchu drogowego świadomości skutków nietrzeźwości za kierownicą. Kampania propaguje całkowitą trzeźwość za kierownicą, zgodnie z zasadą „piłeś – nie siadaj za kierownicą żadnego pojazdu!”.

GCPU z roku na rok poszerza działania, a te które sprawdziły się kontynuuje, prowadząc akcje na wielu płaszczyznach i kierując je do różnego rodzaju odbiorców : do kandydatów na kierowców, czynnych kierowców, ich pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego.

Ta kampania była wielokrotnie nagradzana i doceniana, m.in. otrzymała I nagrodę w ogólnopolskim Konkursie Inicjatyw „Orlen. Bezpieczne Drogi 2007” w kategorii inicjatyw o zasięgu regionalnym i kilkakrotnie uzyskała dofinansowanie z MSWiA w ramach rządowego programu „Razem Bezpieczniej”.

W przeprowadzeniu kampanii „Kieruj bez procentów” szczególnego wsparcia udziela Miasto Gdańsk, Komenda Wojewódzka i Miejska Policji, Straż Miejska w Gdańsku , Pomorska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz AMS SA.

 

Cała redakcja „Kiwi” popiera akcję „Piłeś? – nie zabijaj!”. Udostępnij ten tekst na Facebooku – niech trafi do jak największej liczby osób! LINK: http://www.kiwi.org.pl/event/details/2222

Projekt i wykonanie: Mehowmy