Pierwszy w Polsce kurs zawodowy dla osób niepełnosprawnych!

W piątek 4 września o godz. 8.30 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Gdańsku przy ul. Gen. J. Hallera 16/18 odbędzie się inauguracja pierwszego w Polsce kwalifikacyjnego kursu zawodowego dla osób niepełnosprawnych w zawodzie „Technika cyfrowych procesów graficznych”.

– Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Gdańsku jest jedyną w województwie pomorskim placówką posiadającą profesjonalnie wyposażoną pracownię druku cyfrowego przystosowaną dla osób niepełnosprawnych – podkreśla dyrektor placówki Dariusz Różycki. – W roku szkolnym 2015/2016 został więc zorganizowany Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy o kierunku „Technik cyfrowych procesów graficznych”.

Nauka trwać będzie dwa lata. Słuchacze będą się uczyli w salach nowo przygotowanych i wyposażonych pod kątem kierunku nauki. Zdobędą wiedzę w zakresie przygotowywania materiałów graficznych do procesu drukowania, przygotowywania publikacji i prac graficznych do drukowania, wykonywania i realizacji projektów multimedialnych, drukowania cyfrowego oraz przedmiotów administracyjno-usługowych.

– Proces przygotowania dokumentacji oraz analiza potrzeb osób niepełnosprawnych trwały półtora roku – mówi dyrektor Różycki. – Kurs powstał dzięki dodatkowemu finansowemu wsparciu Gminy Miasta Gdańska oraz osobistemu zaangażowaniu zastępcy prezydenta Piotra Kowalczuka.

Pomysłodawcami i organizatorami Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego w zawodzie „Technika cyfrowych procesów graficznych” byli Dyrektor Dariusz Różycki i wicedyrektor Maria Kluszczyk z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Gdańsku.

Projekt i wykonanie: Mehowmy