Pierwszy Bzik odwiedził wczoraj Centrum Wolontariatu

Wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Bo ja po prostu mam Bzika”. Jako pierwsza swojego bzika zaprezentowała Monika Naumczyk – kolekcjonerka pocztówek.

 

„Bo ja po prostu mam Bzika” to cykl spotkań podczas których, każdy kto ma pasję i będzie chciał się nią pochwalić będzie mógł w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku zaprezentować się szerszej publiczności. Wczorajsze spotkanie poprzedziły całodzienne przygotowania. Najwięcej czasu pochłonęło przygotowanie ściany wystawowej, która skonstruowana została z gazetowej tapety.

 

Punktualnie o 16:30 rozpoczął się wernisaż, następnie głos zabrała sama gwiazda wystawy – kolekcjonerka Monika. Opowiadała o tym, jak zaczęła zbierać pocztówki, która pocztówka jest dla niej najważniejsza i dlaczego jest to kartka z samego koła podbiegunowego opowiadała również o tym, jak łatwo wciągnąć się w postcrossing, czyli międzynarodową wymianę pocztówkową. W trakcie spotkania Monika była zasypywana całym mnóstwem pytań: Jakie pocztówki Ci się podobają? Jeżeli ktoś wysyła Ci pocztówkę, to co pisze na odwrocie? Jakie pocztówki zbierasz? Kiedy znudzi Ci się zbieranie pocztówek? Czy Panie na poczcie już Cię znają? oraz cała masa innych pytań, na które Monika dzielnie odpowiadała.

 

Po wystąpieniu Moniki i wielkich brawach, za uznanie dla jej cudownej pasji swoje wystąpienie rozpoczął Pan Antoni – miłośnik dzwonów i dzwonków. Opowiadał o swojej przygodzie z dzwonieniem prawosławnymi dzwonkami o trzeciej w nocy i o klękaniu w tym czasie, bagatela około trzech tysięcy razy. Poruszył również kwestię słynnego dzwonu Zygmunta i opowiedział historię swojego najcenniejszego okazu, na którego czekał aż trzy lata.

 

Już za tydzień, w czwartek 20.10.2011 o godzinie 16:30 odbędzie się kolejne spotkanie „Bo ja po prostu mam Bzika!”, na które już teraz serdecznie zapraszamy. Jeżeli masz jakąś pasję i chciałbyś się nią podzielić z innymi, chcesz się pochwalić lub po prostu porozmawiać o tym co lubisz najbardziej – zapraszamy, może to Ty następnym razem zostaniesz gwiazdą bzikowego spotkania.

Projekt i wykonanie: Mehowmy