Pierwsze zajęcia na wodzie w ramach ENERGA Sailing Edukacja

Od marca do końca kwietnia, w ramach programu ENERGA Sailing Edukacja, ponad 650 dzieci w sześciu polskich miastach zdobywało wiedzę na temat budowy łódki, podstawowych manewrów żeglarskich oraz bezpieczeństwa na wodzie. W pierwszym tygodniu maja młodzi żeglarze po raz pierwszy zeszli na wodę i mieli okazję sprawdzić teorię w praktyce.

Wiatr w żagle

Podopieczni programu ENERGA Sailing Edukacja mają za sobą pierwszy żeglarski sprawdzian. Na początku maja lokalne akweny wodne w sześciu polskich miastach biorących udział w programie, zamieniły się w miejsce praktycznego treningu, podczas którego młodzi adepci żeglarstwa zadebiutowali na wodzie i mogli przekonać się, jakie to uczucie złapać wiatr w żagle.

Zajęcia na wodzie w Warszawie, Olsztynie, Poznaniu, Krakowie, Szczecinie i Gdyni poprowadzili lokalni trenerzy, którzy byli odpowiedzialni także za przekazywanie podstaw żeglarstwa podczas lekcji teoretycznych. Podczas pierwszego zejścia na wodę udzielali swoim podopiecznym cennych wskazówek oraz czuwali nad ich bezpieczeństwem.

– Zejście na wodę było pierwszym poważnym sprawdzianem nie tylko dla dzieci, ale też dla nas – trenerów. Przez dwa miesiące dokładaliśmy wszelkich starań, aby jak najlepiej przekazać początkującym żeglarzom wiedzę niezbędną do rozpoczęcia zajęć praktycznych. Patrząc na ich dokonania nie mamy wątpliwości, że nasza praca nie poszła na marne. Pierwsze poprawnie wykonane manewry i małe sukcesy motywują dzieci do dalszej pracy, a nas napawają dumą, że w Polsce rośnie nowe pokolenie pasjonatów żeglarstwa. Już teraz dostrzegam młode żeglarskie talenty. Dzięki takiemu programowi jak ENERGA Sailing mają szanse rozwinąć skrzydła i odnosić sportowe sukcesy. – skomentował pierwsze zajęcia na wodzie jeden z regionalnych trenerów.

Początkujący żeglarze, którzy wykażą się największym zaangażowaniem i umiejętnościami, wezmą udział w 10-dniowej, letniej półkolonii żeglarskiej ENERGA Sailing Camp, która zostanie przeprowadzona w każdym z miast programu. W zajęciach obozu wezmą również udział Patroni projektu.

Energa Sailing to jeden z projektów realizowanych w ramach programu Energa Sport. Pozostałe to Energa Basket Cup – Igrzyska Młodzieży Szkolnej minikoszykówki Dziewcząt i Chłopców. Częścią Energa Sport jest również Energa Athletic Cup – organizowany we współpracy z Sopockim Klubem Lekkoatletycznym.

Więcej o programie: www.edu.energasailing.pl

Projekt i wykonanie: Mehowmy