Pierwsze mecze eliminacyjne turnieju Real Junior Cup 2012 za nami

W ostatni weekend, 14 i 15 kwietnia w sześciu miastach Polski rozegrane zostały pierwsze mecze w turnieju Real Junior Cup. Do walki o awans do półfinałów stanęło prawie 200 drużyn z ponad tysiąca, które zgłosiły chęć uczestnictwa w rozgrywkach. Zespoły rywalizowały w 4 kategoriach wiekowych. 24 drużyny, które wygrały w swoich grupach wiekowych, wezmą udział w półfinałach, które odbędą się 2 i 3 czerwca.

 

Real Junior Cup to wyjątkowe sportowe wydarzenie skierowane do dzieci w wieku od 7-12 lat pasjonujących się piłką nożną. Real, jako najbliższy sąsiad, który oferuje wielki wybór produktów w niskich cenach, wspiera również lokalne społeczności i poprzez turniej Real Junior Cup angażuje najmłodszych do aktywności fizycznej. Patronat nad wydarzeniem w Gdańsku objął Dziennik Bałtycki.

 

Pierwsze mecze eliminacyjne rozgrywane były przez dwa dni w Gdańsku, Krakowie, Opolu Poznaniu Radomiu i Zabrzu. Odbywały się one na specjalnie do tego przygotowanych boiskach „street soccer”. Drużynom towarzyszyli liczni kibice, którzy pomimo nie najlepszej pogody zagrzewali zawodników do walki o awans. Mecze kolejnych drużyn odbywać się będą w kwietniowe, majowe i czerwcowe weekendy przed marketami Real w największych miastach w Polsce.

 

Zwycięzcy grup zostaną połączeni w drodze losowania w pary i rozegrają mecze półfinałowe. Do następnego etapu, turnieju finałowego, awansuje najlepsza drużyna z każdego meczu półfinałowego – łącznie 6 zespołów w każdej kategorii. Wielki finał rozgrywek, z udziałem Jerzego Dudka, zaplanowany jest na 9 czerwca w Warszawie. Nagrodą dla zwycięzców będą bilety na mecze UEFA EURO 2012™ sponsorowane przez firmę Hellenic Coca-Cola oraz tysiące innych nagród.

 

 

 

 

Źródło: mat. pras.

Foto: http://www.real.pl/press-room/komunikaty-prasowe/nowe/pierwsze-mecze-eliminacyjne-turnieju-real-junior-cup-2012-za-nami-549/

Projekt i wykonanie: Mehowmy