Pierwsza pomoc na motorze

Motocyklowe Ratownictwo Medyczne ma nową Hondę. LOTOS wraz z innymi gdańskimi firmami wsparł zakup nowej Hondy, która zastąpi używany od 10 lat motocykl Harleya Davidsona. Oficjalne wręczenie kluczyków do nowego motocykla dla Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdańsku odbyło się na początku zeszłego tygodniu

 

– Nowy motocykl pozwoli nam bardzo szybko dotrzeć z pomocą do poszkodowanego, co jest istotne zwłaszcza w tak zatłoczonym mieście, jakim jest Gdańsk. Najczęściej przyjeżdżamy na miejsce wypadku jeszcze przed karetką i jako zawodowi ratownicy medyczni od razu udzielamy pomocy – powiedział Tomasz Rogiński. – Motocykl ma kilka zalet, jest przede wszystkim węższy niż samochód, model, który wybraliśmy jest szczególnie zgrabny, co pozwala poruszać się szybciej między samochodami, nie przeszkadzają w tym zintegrowane kufry, w których umieszczony jest niezbędny do udzielenia pierwszej pomocy sprzęt taki jak w każdej karetce – dodaje.

 

Każdego dnia pogotowie odbiera około 120 wezwań. Ratunkowy motocykl jeździ na wezwania w sezonie od początku czerwca do końca sierpnia. – Pomoc od Grupy LOTOS uzyskaliśmy nie po raz pierwszy, współpraca trwa już kilka lat, jesteśmy wdzięczni, że również teraz, przy zakupie nowego motocykla, mogliśmy liczyć na wsparcie – powiedziała Mariola Kubiak, dyrektor Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdańsku.

 

– Wszyscy mamy świadomość jak cenny jest czas dotarcia fachowej pomocy dla ratowania życia. Decyzję o dofinansowaniu Pogotowia Ratunkowego komisja ds. funduszu celowego, z którego środki pochodzą, podjęła jednogłośnie. Mamy nadzieję, że dzięki zakupionemu motocyklowi ratownicy będą docierali z pomocą zawsze na czas – powiedziała Katarzyna Sikorska reprezentująca Biuro Sponsoringu, Spraw Społecznych i CSR Grupy LOTOS S.A.

 

 

 

 

Źródło: mat. pras.

Footo: www.lotos.pl

Projekt i wykonanie: Mehowmy