Parkowanie

W tym roku odbędzie się jubileuszowa, piąta edycja PARKOWANIA i myśląc o święcie, tworząc program, postanowiliśmy skupić się na zagadnieniach związanych z jedzeniem, sztuką kulinarną i wszelkimi jej formami i treściami jaki są obecne we współczesnej sztuce zarówno w ujęciu wizualnym, jak i muzycznym i performatywnym.

Chcąc wspólnie z uczestnikami PARKOWANIA celebrować jego 5 edycję, naturalnym wydaje się być właśnie temat jedzenia, ale potraktowany w sposób przewrotny i mamy nadzieję, że inspirujący dla artystów zaproszonych do działania. Odżywianie jako jedna z kluczowych czynności życiowych człowieka będzie dla nas punktem wyjścia do myśleniu na temat odbioru sztuki współczesnej i działań kulturalnych jakie zaprezentujemy podczas tegorocznego PARKOWANIA, a będzie to między innymi cykl akcji-instalacji z udziałem uznanych artystów z różnych dziedzin sztuki. Tak jak co roku nie zabraknie kina plenerowego, zajęć relaksacyjnych, gier i warsztatów dla najmłodszych, dodatkowo uruchamiamy na dwa dni Polową Akademię Kulinarną, w której wykładowcy zapoznają Państwa z różnorodnością smaków i zapachów sztuki gotowania.

Zapraszamy do PARKOWANIA-SMAKOWANIA w Parku Oliwskim i delektowania się wszystkim co Państwa tam spotka 13 i 14 sierpnia. Smacznego!

Więcej informcji

Projekt i wykonanie: Mehowmy