Parada Seniorów 2021

Serdecznie zapraszamy Seniorki i Seniorów oraz przedstawicieli środowisk senioralnych do udziału w Paradzie Seniorów 2021.

GDAŃSKA PARADA SENIORÓW JUŻ 1 PAŹDZIERNIKA

O godz. 11.00 spod Fontanny Neptuna ruszy Parada Seniorów i Seniorek. Dumny konwój przejdzie Traktem Królewskim a całość zakończy się poczęstunkiem
w parku św. Barbary!

Parada Seniorów planowana jest w związku z Międzynarodowym Dniem Osób Starszych i otwarciem obchodów miesiąca seniorów w Gdańsku. Celem jest wspieranie uczestnictwa seniorów i seniorek w życiu społecznym i publicznym, przełamywanie stereotypów osób starszych, jako osób nieaktywnych społecznie, a także promocja Gdańskich Klubów Seniora oraz integracja środowiska seniorów.

Na Paradę wstęp jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby 60+
do wzięcia udziału w Pardzie i Pikniku Seniora.

Organizatorami Parady i Pikniku Seniora są Miasto Gdańsk wraz z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

Dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników wymagany jest zapis grup senioralnych formalnych i nieformalnych oraz osób biorących udział indywidualnie.

Zgłoszenia przyjmowane są w wersji online poprzez formularz oraz kontakt telefoniczny z Sandrą Szmigiel dostępną pod numerem tel: 58 772 42 16.

Start parady i odbiór pakietów odbędzie się pod pomnikiem Neptuna. Następnie parada ruszy w stronę Zielonej Bramy i po pokonaniu 800m dotrze do mety znajdującej się w Parku Św.Barbary.

Projekt i wykonanie: Mehowmy