Owoc za kartonik

W ramach Dnia Ziemi odbędzie się niecodzienna akcja: Recykling daje owoce. Masz w domu kartoniki po napojach? Przynieś je na Przymorze, dostaniesz owoce.

 

Kartoniki po napojach to cenne surowce wtórne, o czym jeszcze nie wszyscy wiedzą. Kartoniki zawierają ok.75% celulozy, 20 % plietylenu i 5% aluminium. Wszystkie te cenne surowce można już w Polsce odzyskać. Podstawowym jednak warunkiem recyklingu jest wcześniejsza selektywna zbiórka kartoników i następnie przekazanie ich do przerobu. Przynieś puste kartoniki po napojach i wymień je na owoce już 22 kwietnia w godzinach 11.00 – 17.00, Gdańsk – Przymorze przy ul. Jagiellońskiej 11.

 

Podczas akcji finałowej zorganizowane będą warsztaty recyklingowe, m.in. wyrabianie papieru czerpanego, wykonywanie kwiatów i zwierzątek z tworzywa sztucznego, zdobienie szklanych pojemników – słoików, butelek itp. Pomysłodawcą i organizatorem akcji Recykling daje owoce jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski.

 

Lokalnym koordynatorem akcji w Gdańsku  jest WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gdańsku oraz Partnerstwo Przymorze. Partnerami akcji są: Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej, Fundacja Prokarton i Program REKARTON.

 

 

 

 

 

Foto: Malakwal City

Projekt i wykonanie: Mehowmy