Oswajanie transpłciowości

Po raz kolejny w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Fundacja Nasza Przestrzeń przeprowadzi warsztaty z cyklu: „Świat Praw Człowieka”. Po raz kolejny będzie można dowiedzieć się całego mnóstwa ciekawych rzeczy i spotkać prawdziwe gwiazdy.


Szkolenie odbędzie się 5 listopada 2011, rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa osiem godzin. Osobami prowadzącymi szkolenie będą: Lalka Podobińska i Anna Grodzka. Współtwórczynie Fundacji Trans-Fuzja na Rzecz Osób Transpłciowych. Zajmują się problemami osób transpłciowych, prowadząc grupy wsparcia i grupy spotkaniowo-dyskusyjne. Obie zanurzone w życie i losy osób transpłciowych, starając się udzielać potrzebującym niezbędnej pomocy i wsparcia. Są autorkami publikacji na temat zagadnień prawnych i społecznych transseksualizmu. Współpracują z mediami i prowadzą warsztaty upowszechniające wiedzę na ten temat.


Warsztaty „Oswajanie transpłciowości” skierowane są do osób zainteresowanych życiem i codziennością osób transpłciowych. W warsztatach uczestniczy przynajmniej jedna osoba trans, która służy uczestniczkom i uczestnikom warsztatu swoim doświadczeniem i osobistymi przeżyciami, i którą można o wszystko zapytać.

 

Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z problemów i sytuacji, które nas nie dotyczą i nigdy nie dotyczyły. Jeśli nie jesteś osobą transpłciową, zajęcia pozwolą Ci poznać sytuacje, z którymi spotykają się osoby transpłciowe i transseksualne oraz problemy, które ich dotyczą.

 

Cel ogólny warsztatów to wprowadzenie podstawowych pojęć na temat płci, tożsamości płciowej, transpłciowości oraz zapoznanie się z kwestiami związanymi z życiem osób transpłciowych: kim właściwie są osoby transpłciowe, jak to jest, kiedy ktoś bliski okaże się osobą transpłciową, jak zachować się, gdy dziecko wykazuje objawy nieakceptacji płci, co się dzieje, gdy jedno z rodziców jest osobą trans? Ponadto podczas warsztatów uczestnicy będą się zastanawiać nad tym w jaki sposób można pomóc osobom transpłciowym oraz jak zmieniać świat, by byli oni traktowani jak wszyscy inni.


Udział w szkoleniu jest bezpłatny, aby wziąć udział należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie http://naszaprzestrzen.org/spc/?warsztaty&transseksualnosc

 

Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową: od 19.10.2011 do 29.10.2011. Osoby zakwalifikowane zostaną poinformowane o wynikach rekrutacji do 02.11.2011.


Projekt „Świat Praw Człowieka” ma rozwijać świadomość, wśród osób zajmujących się edukacją oraz osób działających i pracujących w NGO, na temat roli edukacji na rzecz praw człowieka w procesie kształtowania postaw obywatelskich wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych na gruncie edukacji formalnej i pozaformalnej.

 

Projekt zakłada, że wiedza na temat praw człowieka i budowania społeczeństwa obywatelskiego stanie się bardziej dostępna i użyteczna oraz będzie stanowić inspirację do edukowania młodych ludzi w kierunku tolerancji i umacniania wartości, które leżą u podstaw społeczeństwa obywatelskiego.

 

Serdecznie zapraszamy!

Projekt i wykonanie: Mehowmy