Ósma edycja konkursu „Liderzy Filantropii”

Po raz ósmy Forum Darczyńców wyłoni „Liderów Filantropii” spośród firm zaangażowanych społecznie. Oprócz nagród dla najhojniejszych firm (za największe darowizny na cele społeczne), w tym roku po raz pierwszy nagrodzone zostaną firmy, które do filantropii zachęcają swoich pracowników i klientów oraz te, których zaangażowanie przyniosło najlepsze efekty społeczne. Ponadto wyróżnieni zostaną „Liderzy Filantropii” wśród firm debiutujących w konkursie. Ankietę konkursową należy przesłać do 19 września.

 

W konkursie, podobnie jak w latach ubiegłych, Forum Darczyńców wyróżni firmy, które przekazują najwięcej środków na cele społeczne. Nagrody główne przyznane zostaną w dwóch kategoriach: firma, która przekazała najwięcej środków na cele społeczne oraz firma, które przekazała na cele społeczne największy odsetek dochodu przed opodatkowaniem.


W tym roku po raz pierwszy nagrody trafią również do firm, które zachęcają do zaangażowania społecznego swoich pracowników i klientów, np. poprzez programy składek pracowniczych oraz marketing społecznie zaangażowany, w ramach którego część zysku ze sprzedaży trafia na cele społeczne. Zdaniem organizatora konkursu liderzy to nie tylko darczyńcy, ale także firmy, które swoją filantropijną postawą „zarażają” innych. Podczas gdy filantropia korporacyjna rozwija się w Polsce prężnie, zaangażowanie osób indywidualnych nie jest powszechne. Tym bardziej cenne są zachęty i mechanizmy ze strony firm do jego zwiększania.


Kolejna nowość w tegorocznej edycji to plan wyróżnienia firm, których darowizny przyniosły najlepsze rezultaty i efekty społeczne. W tym przypadku nie są najważniejsze największe nakłady finansowe, ale przemyślane i efektywne wykorzystanie środków. O nagrody mogą powalczyć również firmy debiutujące w konkursie. Spośród nich wyłonieni zostaną „Liderzy Filantropii” analogicznie do dwóch kategorii głównych.


Udział w konkursie „Liderzy Filantropii” to wyjątkowa okazja do zaprezentowania zaangażowania społecznego firmy. Pomoc finansowa i wsparcie celów społecznie użytecznych to bardzo szlachetna działalność, którą warto pokazywać i w ten sposób upowszechniać postawy filantropijne. Prezentacja dokonań społecznych firmy wpływa na większe uznanie w oczach jej klientów, pracowników, akcjonariuszy, społeczności lokalnych i innych interesariuszy. – Nasz konkurs promuje rzetelne i przejrzyste prezentowanie informacji o działaniach społecznych firmy. – podkreśla Magdalena Pękacka, Dyrektorka Forum Darczyńców.

 

Podstawą zgłoszenia firmy do konkursu jest wypełnienie i przesłanie krótkiej ankiety z danymi dotyczącymi zaangażowania społecznego, która dostępna jest na stronie www.forumdarczyncow.pl. Firmy zgłaszają się do konkursu samodzielnie, a udział w nim jest bezpłatny. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 19 września 2014 roku pod adresem: lub Forum Darczyńców, ul. Marszałkowska 62/6, 00-545 Warszawa. Zwycięzców poznamy w listopadzie podczas uroczystej gali w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, która od początku patronuje konkursowi i wspiera jego organizację.

 

 

 

 

 

 

Fot. www.votum-sa.pl

Projekt i wykonanie: Mehowmy