Olimpiada młodych „górali”

Trwają zapisy do drugiej Gdyńskiej Szkolnej Olimpiady Rowerowej. Młodzi zawodnicy o Puchar Prezydenta Gdyni powalczą w sobotę 13 czerwca, na leśnych trasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.
 

Olimpiada Rowerowa to cykliczny projekt, który pierwszą swoją edycję miał w ubiegłym roku. – To zawody zarówno dla dziewcząt, jak i chłopców, na każdym poziomie edukacyjnym: od szkół podstawowych do ponadgimnazjalnych. Zawody odbywają się w formie wyścigów MTB ze startu wspólnego, jednakże każda kategoria wiekowa ma swoją trasę i swój czas startutłumaczy Jakub Ubych ze stowarzyszenia In gremio. 
 
Rejestrować się można do 7 czerwca poprzez stronę www.olimpiada.ingremio.edu.pl. Tu dostępne są także szczegółowe informacje oraz relacja z poprzedniej edycji. Udział w zawodach jest bezpłatny.

 
W tym roku zawody odbędą się na urokliwych leśnych trasach rowerowych rozciągniętych pomiędzy Małym Kackiem, Karwinami i Chwarznem. Długości i trudność tras są dostosowane do wieku startujących – najmłodsi pokonają dystans około 2,5 km, natomiast najstarsi niemalże 15 km. W porównaniu do zeszłorocznej edycji, w tym roku nie ma limitów na uczestników z jednej szkoły – zapraszamy każdego ucznia gdyńskich szkół do rywalizacji i miano najlepszego kolarza w swojej kategorii.

 
Zawody organizowane są w czterech kategoriach wiekowych: 
Kategoria I: Szkoła podstawowa klasy I-III bez podziału na płeć,
Kategoria II: Szkoła podstawowa klasy IV-VI z podziałem na płeć,
Kategoria III: Szkoły gimnazjalne – z podziałem na płeć.
Kategoria IV: Szkoły ponadgimnazjalne – z podziałem na płeć.

 

 

 

 

Foto: bikesnobnyc.blogspot.com

Projekt i wykonanie: Mehowmy