Ogrzewaj swój dom ekologicznie! Skorzystaj z dotacji Miasta

Ruszyła kampania informacyjna Miasta Gdańska dedykowana wymianie tradycyjnego ogrzewania na ekologiczne. Jej celem jest zachęcenie mieszkańców do wymiany – przy wsparciu finansowym Miasta – pieców węglowych na ogrzewanie przyjazne środowisku. 

W ramach kampanii do mieszkańców ponad 5 tys. budynków i lokali mieszkalnych, ogrzewanych przez piece węglowe, trafią ulotki informacyjne na temat dotacji, jakie Miasto Gdańsk przyznaje mieszkańcom na zamianę systemu ogrzewania na ekologiczne. Dodatkowo wolontariusze przeprowadzą sondaż telefoniczny. – Chcemy nie tylko rozpowszechnić informację o dotacjach na likwidację ogrzewania węglowego, ale także poznać przyczyny, które utrudniają, czy uniemożliwiają mieszkańcom zmianę systemu ogrzewania oraz dowiedzieć jaki procent osób przy wsparciu Miasta chciałoby jej dokonać – tłumaczy Maciej Lorek, dyrektor Wydziału Środowiska.

Kampania potrwa do końca maja, a wyniki sondażu ankietowego poznamy w czerwcu. – Liczymy, że mieszkańcy pozytywnie zareagują na wolontariusza z ulotką lub ankietą. Każdy wolontariusz będzie miała specjalny identyfikator oraz zielony strój z napisem wolontariusz – mówi Paweł Buczyński Prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu.

Kampania organizowana jest przez Wydział Środowiska Urzędu Miasta Gdańska przy współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

Szczegółowe informacje na temat zmiany ogrzewania z tradycyjne na gazowe można uzyskać: w Wydziale Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku; ul. Kartuska 5; pok. 315, III piętro, tel. 58 323 68 23, sekretariat – pok. 203, II piętro, tel. 58 323 68 86


Foto: www.duurzaambouwloket.nl

Projekt i wykonanie: Mehowmy