Ogólnopolski Dzień Marzeń – Konferencja „Symptomatologia chorób nowotworowych u dzieci”

22 października w ramach Ogólnopolskiego Dnia Marzeń odbędzie się konferencja dla lekarzy pediatrów pt. „Symptomatologia chorób nowotworowych w dzieci” poprowadzona przez specjalistów z Akademii Medycznej w Gdańsku. Ma ona na celu uświadomienie, jak wielką rolę odgrywa lekarz pierwszego kontaktu we wczesnym rozpoznaniu choroby nowotworowej oraz jak bardzo zwiększa to szanse na wyleczenie dziecka.

—————————————

Ogólnopolski Dzień Marzeń to cykliczna akcja Fundacji Mam Marzenie,  która jest skierowana do dzieci, rodziców oraz lekarzy.


I
nspiracją ustanowienia Dnia Marzeń było życzenie jednego z podopiecznych Fundacji, Krystiana, który mając szansę na spełnienie swojego marzenia, zapragnął zorganizować badania profilaktyczne wśród swoich rówieśników. Chciał w ten sposób podkreślić znaczenie wczesnej wykrywalności chorób nowotworowych i zwiększyć szanse kolegów na wyleczenie.

Fundacja Mam Marzenie organizuje ogólnopolską akcję Dzień Marzeń w 16 miastach Polski w październiku.

Trójmiejska impreza, nad którą patronat objął Wojewoda Pomorski, Marszałek Województwa Pomorskiego a także Prezydenci Gdańska, Sopotu i Gdyni, ma na celu wcześniejsze rozpoznawanie nowotworów i innych chorób. 
8 października w ramach obchodów Dnia Marzeń zorganizowaliśmy również akcję ulotkową w centrach handlowych w Trójmieście. Nasi wolontariusze rozdawali ulotki na temat pierwszych objawów chorób nowotworowych. Ulotki skierowane są dla rodziców. 
 
Projekt i wykonanie: Mehowmy