Ogólnopolska Ochrona Środowiska

Jak co roku we wrześniu oczy wszystkich środków masowego przekazu skierowane są na cykliczny, „Ogólnopolski konkurs Gminy z Klimatem” organizowany przez fundację EkoRozwoju wraz porozumieniem Ministerstwa Środowiska. Jego motywem przewodnim, jak sama nazwa wskazuje jest promocja ochrony środowiska, w tym także klimatu oraz racjonalnego zużycia energii.

 

Udział w „ekologicznej rywalizacji” mogą wziąć samorządy lokalne, tj. gminy miejskie, gminy miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie, po wypełnieniu specjalnej ankiety i nadesłaniu jej do 10 września, natomiast drugim i najważniejszym warunkiem uczestnictwa w powyższym konkursie jest wykazywanie efektywnych działań dążących do polepszenia sytuacji ekologicznej w Polsce.

 

W zwycięskich gminach odbędą się Festiwale „Energicznie dla klimatu” zorganizowane przez Fundację EkoRozwoju z dofinansowaniem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. „Gmina z Klimatem” będzie miała okazję uczestniczyć w prestiżowej sesji zdjęciowej przedstawiającej działalność na rzecz klimatu oraz zużywania energii.

 

Agata Mrozińska

Projekt i wykonanie: Mehowmy