O zdrowiu psychicznym w Gdańsku

Data publikacji: 05/10/2023

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku poszukuje osób w wieku 18-30 na wyjątkowy wolontariat.
W dniach 4-19 października gościć będziemy międzynarodową grupę wolontariuszy, których zadaniem będzie praca na rzecz zdrowia psychicznego młodych ludzi. Zapraszamy Cię, abyś stał(a) się częścią tego projektu!

1. Combating Loneliness & Isolation with Volunteers in Europe (CLIVE)

CLIVE to projekt, który ma na celu walkę z rosnącą samotnością i wykluczeniem, która pojawiła się w wyniku pandemii Covid-19. Poprzez działania mierzące się z wyzwaniem osamotnienia, zwiększonej ilości zdiagnozowanych chorób psychicznych, izolacji, a także depresji CLIVE ma na celu odwrócenie negatywnych skutków długotrwałej izolacji dla spójności społecznej i zdrowia psychicznego ludzi. Projekt ma w szczególności na celu odwrócenie tej tendencji wśród grup najbardziej dotkniętych samotnością związaną z kwarantanną. Te grupy to:

  1. Młodzi ludzie,
  2. Osoby starsze,
  3. Kobiety
  4. Osoby niepełnosprawne.

Projekt CLIVE obejmie 80 wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności z 5 krajów europejskich w 5 różnych działaniach. Masz szansę być częścią tego przedsięwzięcia, aby przez 2 tygodnie wspólnie z innymi wolontariuszami zagranicznymi oraz lokalnymi przygotować działania edukacyjne.

Szczegóły projektu: https://wolontariatgdansk.pl/combating-loneliness-isolation-with-volunteers-in-europe-clive/

Projekty realizujemy dzięki dofinansowaniu ze środków Europejskiego Korpusu Solidarności.

Opis zadania dla wolontariusza

Wspólnie z międzynarodowymi uczestnikami projektu przygotujecie kampanię skierowaną do młodych ludzi, promującą zdrowy tryb życia, z wykorzystaniem różnych kanałów komunikacji. Będziemy pracować w liceach. Wcześniej zostaniesz wyposażony w odpowiednią wiedzę i narzędzia. W trakcie projektu porozmawiamy na takie tematy jak: samopoczucie, zdrowie psychiczne.

Oferujemy

Projekt jest realizowany w  ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Zapewnia on i pokrywa wszystkie podstawowe koszty po stronie wolontariusza:

Co jest objęte?

  • Jesteś objęty ubezpieczeniem komplementarnym
  • Możesz uzyskać dostęp do szeregu usług wsparcia, takich jak wsparcie językowe i szkolenia
  • Twoje podstawowe koszty zostaną pokryte (podróż do i z projektu, zakwaterowanie i wyżywienie)
  • Otrzymasz również niewielkie kieszonkowe na wydatki osobiste
  • Jeśli masz szczególne potrzeby (np. niepełnosprawność), koszty te również mogą zostać pokryte

Dodatkowe informacje/wymagania

Poszukujemy osoby potrafiącej pracować w zespole. Nasze projekty są generalnie otwarte dla młodych ludzi, którzy chcą zostać wolontariuszami w wieku 18-30 lat. Wcześniejsze doświadczenie zawodowe i kwalifikacje mogą być przydatne, ale nie są konieczne. Poszukujemy proaktywnych, zmotywowanych, empatycznych, kreatywnych osób z dobrymi umiejętnościami komunikacyjnymi. Powinieneś być również chętny do pracy z różnymi grupami docelowymi naszej organizacji, takimi jak młodzież i seniorzy. Nie musisz mieć żadnego doświadczenia za granicą. POWINIENEŚ być zainteresowany pracą w wolontariacie i interesować się powyższym tematem.

Projekt jest otwarty dla profili o mniejszych szansach (shorturl.at/dfrvw), ukraińskich uchodźców i osób z autyzmem, jeśli uważasz, że należysz do tych kategorii, zaznacz to w liście motywacyjnym.

Jeżeli uważasz, że temat zdrowia psychicznego jest Tobie bliski i ważny; chcesz spróbować swoich sił; znasz język angielski w stopniu komunikatywnym i jesteś w wieku 18-30. APLIKUJ!

Wyślij swoje CV i list motywacyjny w języku angielskim na erasmus@wolontariatgdansk.pl
Na zgłoszenie czekamy do 10 września.

wymagania wiekowe: od 18 do 30 lat
04.10.2023 - 18.10.2023
Plac Solidarności i inne (Młyniska)
Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku

Tylko zalogowani wolontariusze mogą aplikować na oferty.
Projekt i wykonanie: Mehowmy