Oferta Partnerska – Organizacje / Instytucje

LOKALNE CENTRUM WOLONTARIATU OFERTA PARTNERSKA

Lokalne Centrum Wolontariatu, którego głównym celem jest pośrednictwo pomiędzy podmiotami potrzebującymi wsparcia wolontariuszy, a osobami, które chciałyby tej pomocy udzielić. Stanowi również centrum wsparcia dla organizacji pozarządowych i instytucji publicznych w zakresie organizowania wolontariatu. Prowadzimy szkolenia oraz poradnictwo w zakresie współpracy z wolontariuszami. Zapraszamy do współpracy – razem przygotujemy ofertę wolontariatu, wypromujemy ją i odpowiemy na pytania dotyczące współpracy z wolontariuszami.

W jaki sposób możemy pomóc Twojej organizacji / instytucji? Wspieramy w prowadzeniu rekrutacji wolontariuszy oraz przygotowujemy obie strony do współpracy:

• Prowadzimy Biuro Pośrednictwa Wolontariatu : Tworzymy internetową platformę, za pomocą której gromadzimy informacje o osobach, które chcą zaangażować się w działania o charakterze wolontariackim oraz o podmiotach (organizacjach i instytucjach) poszukujących wsparcia wśród wolontariuszy. Narzędzie to umożliwia wolontariuszom odnalezienie ofert wolontariackich, między innymi zgłoszonych przez Twoją organizację. Dołącz też do prowadzonej przez nas Bazy organizacji i instytucji współpracujących z wolontariuszami i pozwól znaleźć się potencjalnym wolontariuszom.

• Wspieramy w promowaniu ofert wolontariackich: Oferty organizacji, które chcą zaangażować do swoich działań wolontariuszy, upowszechniamy oraz promujemy, m.in. poprzez portal wolontariatgdansk.pl, portale społecznościowe, szkolne koła wolontariatu, biura karier, gdańskie firmy i instytucje współpracujące z Centrum oraz spotkania informacyjne itp.

• Przygotujemy Twoją organizację do współpracy z wolontariuszem (Przykładowy zakres wsparcia): a) pomoc w określeniu potrzeb organizacji w zakresie wsparcia wolontarystycznego b) wsparcie w przygotowaniu oferty wolontariatu i określeniu profilu wolontariuszy c) zaplanowanie i przeprowadzenie rekrutacji d) wsparcie merytoryczne dla koordynatora w organizacji (zarządzanie wolontariuszami, komunikacja z wolontariuszami w organizacji, monitorowanie działań wolontariuszy, motywowanie wolontariuszy)

• Organizujemy szkolenia przygotowujące wolontariuszy i organizacje do wzajemnej współpracy: Szkolenia adresowane są zarówno do korzystających i koordynatorów wolontariatu w organizacji, jak i do wolontariuszy. Szkolenia dotyczą aspektów formalno-prawnych, organizacyjnych oraz praktycznych zagadnień związanych z wolontariatem. Ponadto oferujemy możliwość zorganizowania i przeprowadzenia szkoleń lub warsztatów specjalistycznych, dedykowanych w zależności od indywidualnych potrzeb organizatorów wolontariatu.

• Oferujemy poradnictwo i doradztwo w zakresie organizacji wolontariatu: (formalno-prawne, organizacyjne i specjalistyczne)

• Wspieramy koordynatorów wolontariatu: (poprzez indywidualne spotkania, szkolenia wzmacniające zarówno kompetencje koordynatorów, jak i wolontariuszy, a także wsparcie indywidualne).

W jaki sposób Twoja organizacja może skorzystać z pomocy Lokalnego Centrum Wolontariatu? Wystarczą tylko 3 kroki !

Krok 1 – zadzwoń lub napisz do nas i umów się na spotkanie;

Krok 2 – spotkaj się z nami i nawiąż partnerską współpracę;

Krok 3 – zgłoś ofertę wolontariacką, a my ją wypromujemy; Zadzwoń lub podejdź, jeśli będziesz potrzebował informacji, wsparcia lub porady w kwestii związanej ze współpracą z wolontariuszami w swojej organizacji.

Wszystkie nasze usługi są całkowicie bezpłatne.

Jak się z nami skontaktować?

Napisz maila na adres najbliższej placówki:

1. biskupiagorka@wolontariatgdansk.pl

2. orunia@wolontariatgdansk.pl

3. srodmiescie@wolontariatgdansk.pl

4. stogi@wolontariatgdansk.pl

5. nowyport@wolontariatgdansk.pl

lub szmigiel@wolontariatgdansk.pl

Pozdrawiamy i zapraszamy do kontaktu! Zespół Lokalnego Centrum Wolontariatu

Projekt i wykonanie: Mehowmy