Odstresuj się dla zachwytu przyjezdnych!

Już w sobotę, 15.12.2012 czeka na nas przy Dworcu Głównym niesamowicie praktyczne, a zarazem relaksujące wydarzenie! Wystarczy odrobina wysiłku fizycznego i pozytywne nastawienie, a stres uleci z nas jak po kilku godzinach zaawansowanej jogi.


Spółka PKP S.A. 15.12.2012 rozpoczyna półtoraroczny remont Dworca Głównego.  Chcąc przywrócić mu wygląd z początku XX wieku architekci zaplanowali szereg zmian. Oprócz dębowych elementów,  innego wyglądu stropu, podziemnego parkingu i wymiany dachówek, zmieni się kształt samego wnętrza. Zamiast wielopiętrowego budynku, który mamy teraz, „pojawi się” (a właściwie wykształci z elementów, które już istnieją) przestronna hala.


Zmiana ta wymaga wyburzenia antresoli. Z tej okazji na Facebooku powstała akcja „Burzymy antresolę!” reklamująca się zdjęciem, na którym na tle wskazującego odbiorcę palcem Neptuna widnieje napis: „I Ty możesz zburzyć antresolę!”. Jest to akcja zorganizowana przez PKP S.A. Biuro prasowe ustami  Tomasza Kowalskiego nadaje ważne znaczenie w tym wydarzeniu: -To będzie symboliczny początek rozbiórki prawdziwej antresoli i przywracania blasku hali dworca-.


Cała akcja rozpoczyna się w sobotę o godzinie 12:00 przy budynku Dworca Głównego. Osobom przybyłym rozdawane będą młotki, kaski, kamizelki, gogle, rękawice i… pamiątkowe przypinki. Tak wyposażeni będziemy mogli przegonić stres dnia codziennego i przyczynić się do zburzenia symbolicznej antresoli, którą PKP postawi z tej okazji przed dworcem. Wstęp na to wydarzenie jest darmowy, a organizatorzy wymagają od nas tylko (albo może aż!) jednego: podpisania oświadczenia, że samemu ponosi się odpowiedzialność za swoje bezpieczeństwo. Ale czy przy takim wyposażeniu i akcji nie jest to bardziej bezpieczne i relaksującej niż… zajęcia zaawansowanej jogi?


Adres wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com

 

 

Shorty

Projekt i wykonanie: Mehowmy