Odmień rzeczywistość kolorem!

22 lipca dołącz do ekipy Dulux Let’s Colour i pomaluj przejście podziemne niedaleko Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

 

To druga edycja akcji, która w tym roku rozpoczyna się w Gdańsku. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Gra kolorem”.


– Do naszej akcji zapraszamy wszystkich chętnych, którym brakuje pozytywnych barw w ich mieście. Poprzednia edycja pokazała nam, że ludzie coraz bardziej interesują się swoim otoczeniem i chcą o nie dbać. Dlatego mamy nadzieję, że po raz kolejny wspólnymi siłami stworzymy miejsce przyjazne nie tylko mieszkańcom, ale również wszystkim, którzy odwiedzają Gdańsk – mówi Piotr Cywiński, przedstawiciel marki Dulux.


Tunel przy al. Zwycięstwa przebiega pod główna ulicą łączącą całe Trójmiasto, co oznacza, że codziennie odwiedza je setki gdańszczan. Miejsce zostanie pomalowane według projektu artysty grafika Pawła „Swanskiego” Kozłowskiego, który działa w obszarze grafiki, designu oraz animacji i na co dzień wykonuje wielkoformatowe malunki w przestrzeni miejskiej. Wspólnie ze „Swanskim” za realizację projektu Dulux Let’s Colour odpowiada Good Looking Studio, którego założyciele – Bartek Leśniewski i Karol Szufladowicz, należą do grona twórców polskiej sceny street artu.


Tym razem inspiracją była natura, jak mówi „Swanski” – Zależało mi, by uchwycić […] niezwykłość natury – tego, jakimi prawami się rządzi i w jaki sposób przenikają się nawzajem jej poszczególne elementy. Na ścianach gdańskiego tunelu pojawi się zatem metaforyczny „Gąszcz”, który jest niezależny, samowystarczalny, jest zarówno początkiem, jak i końcem.


Dulux Let’s Colour spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem na całym świecie. Akcja przyciąga coraz więcej osób, które chcą się bawić i grać kolorem, by uczynić świat piękniejszym. Polska jest jednym z ponad 20 krajów, w których realizowano projekt Dulux Let’s Colour. Do tej pory wspólne malowanie przestrzeni publicznej odbyło się m.in. w Brazylii, Francji, Anglii, Turcji, Indiach oraz RPA.

 

 

Ola

Projekt i wykonanie: Mehowmy