Oddam krew!

Czas postanowień noworocznych w pełni, może do „schudnąć”, „rzucić palenie” dopisać jeszcze „oddać krew”. Podpowiadamy gdzie i jak to zrobić.

 

Krew będzie można oddać między innymi podczas ambulansowych akcji poboru krwi na Monciaku w Sopocie (Plac Konstytucji 3 maja, przy kościele garnizonowym pw. św. Jerzego). To jaka krew jest akurat najbardziej potrzebna możecie sprawdzać tutaj:http://www.krew.gda.pl/, śledząc kolorowe kropki, radzimy również zaglądać na Facebookowy fanpage KrewAktywnych: http://www.facebook.com/pages/KrewAktywni

 

Rejestracja dawców w godzinach 10:00-14:00. Krew będą mogły oddać zdrowe osoby pełnoletnie do 65 roku życia, ważące minimum 50 kg, legitymujące się ważnym dokumentem potwierdzającym tożsamość ze zdjęciem i numerem PESEL. Przed oddaniem krwi należy wypić co najmniej pół litra płynów i zjeść lekki posiłek. Przed oddaniem krwi nie wolno palić papierosów i spożywać alkoholu.

 

Podczas akcji będzie możliwość zarejestrowania się jako Potencjalny Dawca Szpiku Kostnego. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie KrewAktywni. Poboru krwi dokona personel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Gdańska.

Projekt i wykonanie: Mehowmy