Nudzi ci się? Pograj w grę!

W niepogodę wystarczy „Wsiąść do pociągu”, wieczorem wybrać się w „Podróż do gwiazd”, na plaży zapoznać się z „Książętami z Florencji”, albo sprawdzić co się dzieje w „Zakładzie lubelskim”. Między innymi z tymi  tytułami gier można się zmierzyć w nowo powstałym Ministerstwie Gier Planszowych w Gdyni.

 
 
Ministerstwo Gier Planszowych jest miejscem, w którym gry można nie tylko kupić, ale również wypożyczyć. Planszówki są przeznaczone zarówno dla najmłodszych użytkowników jak i nieco starszych graczy. Wśród tytułów znalazły się wcześniej wymienione „Wsiąść do pociągu„, czy „Podróż do gwiazd„, ale nie zabrakło takich klasyków jak: „Carcassonne„,”Dobble„, „Osadnicy z Catanu„, „Hej to moja ryba”, łącznie można wybierać w zbiorze ponad 30 gier.
 
 
Gry są dostępne w ministerstwie, gdzie goście mogą zagrać na miejscu, podczas niepogody, albo zabrać ze sobą do domu. Gry również świetnie sprawdzają się na wyjazdy ze znajomymi nad jezioro, po całym dniu spędzonym na powietrzu, na żaglówce, kajaku, czy w trakcie jakiegokolwiek aktywnego wypoczynku, przyjemnie jest wieczorem usiąść z grupą znajomych i rozegrać partyjkę jakiejś ciekawej grymówi Jan Żurowski z Ministerstwa Gier Planszowych.

 
Pełna lista gier do wypożyczenia znajduje się na fanpage’u ministerstwa www.facebook.com/ministerstwogierplanszowych

Ministerstwo Gier Planszowych urzęduje przy ul. J. Bema 10 w godzinach:
Wtorek 11.00-19.00
Środa 11.00-19.00
Czwartek 11.00-19.00
Piątek 11.00-19.00
Sobota 10.00-17.00
Niedziela 11.00-16.00
 
 
Gry można także wypożyczać w filiach Biblioteki Miejskiej w Gdyni. Pełna lista planszówek i placówki, w których można zagrać są wymienione na stronie www.mbpgdynia.pl.

Foto: gwsp.edu.pl

Projekt i wykonanie: Mehowmy