Nowy rok na sportowo

Nie ma nic lepszego po błogim, świątecznym leniuchowaniu niż porządna dawka ruchu i sportu. A jest w czym wybierać – gdański MOSiR zaprezentował bowiem nowy kalendarz imprez na rok 2012.

 

Czym właściwie jest MOSiR? Miejski Osrodek Sportu i Rekracji, bo o nim mowa, jest jednostką organizacyjną Gminy Gdańsk a nadzór nad jej działalnością sprawuje Prezydent Miasta. Mówiąc najprościej to po prostu wszystkie publiczne obiekty (baseny, hale, stadiony, lodowiska) i urządzenia sportowo-rekreacyjne na terenie gminy, które przeznaczone są do wspólnego użytkowania przez mieszkańców.

MOSiR już po raz kolejny przygotował ofertę sportową i nowy kalendarz imprez na rok 2012. I trzeba przyznać, że jest w czym wybierać. Nie brakuje tradycyjnych dyscyplin sportowych, dobrze znanych z ubiegłych lat, jak piłka nożna, koszykówka, kolarstwo, zwody biegowe oraz żeglarstwo. Ale kalendarz obfituje także w zupełnie nowe propozycje. W zbliżającym się roku oferta sportowa dla gdańszczan zostanie rozszerzona o takie wydarzenia, jak: biathlon, narciarstwo klasyczne, gra miejska na orientację, Diving Day czyli poszukiwanie skarbów pod wodą, Park Run, Gdańskie Wiosła, czy dla fanów maszerowania z dwoma kijkami – Maraton Nordic Walking.

 

MOSiR zapowiada, że szczególny nacisk zamierza położyć na imprezy najwyższej rangi czy popularności – klasy Premium, w tym między innymi:

– Fun Zone – oficjalna strefa kibica UEFA EURO 2012 dla 30000 widzów, gdzie obejrzeć można będzie transmisje meczów;

– Jetskirace – Mistrzostwa Europy Skuterów Wodnych Dziennikarzy i Celebrytów, które odbędą się dzień po meczu ćwierćfinałowym UEFA EURO 2012 w Gdańsku;

– Gdańsk biega – czwarta edycja unikatowej imprezy w formule run for fun;

– 50. Bieg Westerplatte – jubileuszowa edycja najstarszego biegu w Polsce;

– Grand Prix Nordic Walking – wraz z maratonem na dystansie 42,195 km;

– Zlot Oldtimerów – ponad 50-letnie żaglowce w sercu Gdańska, na Motławie.

 

Z dokładnym kalendarzem imprez można zapoznać się tutaj http://www.mosir.gda.pl/bin/documents/DOC09jLKB.pdf do czego serdecznie zachęcamy. Z pewnością niejeden sympatyk aktywności fizycznej znajdzie w nim coś dla siebie.

 

 

Kaja Chmielewska

Projekt i wykonanie: Mehowmy