Nowozelandzki ptak to nowe logo Centrum Wolontariatu

W związku z nadchodzącą wiosną, czasem zmian i porządków Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku zmienia swoje logo z pomarańczowej łapki, na zielone kiwi.

 

Dotychczasowe logo Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku to logo wynikające ze wspólnej identyfikacji wizualnej Sieci Centrów Wolontariatu w Polsce. Logo stanowiła pomarańczowa łapka i szary napis. Centrum w Gdańsku jako pierwsze ze wszystkich centrów w Polsce postanowiło zmienić logo, po tym jak uruchomiło najnowocześniejszy portal o wolontariacie – Kiwi (www.kiwi.org.pl).

 

Kiwi, to portal internetowy, na którym każdy wolontariusz lub każda osoba interesująca się wolontariatem może znaleźć działanie dla siebie. Strona zawiera około 50 ogłoszeń – ofert wolontariatu w trójmieście z każdej dziedziny: sport, rekreacja, turystyka, kultura, społeczeństwo czy edukacja. Kiwi to również doskonały punkt informacyjny o szeroko pojętej aktywności obywatelskiej. Można przeczytać setki artykułów, o tym co ze strony obywatelskiej dzieje się w Trójmieście: bezpłatne koncerty, ekologiczne akcje czy odpowiedzialny biznes.

 

Nowe logo Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku to nowozelandzki ptak Kiwi, który nawiązuje do nazwy portalu internetowego www.kiwi.org.pl, żeby jednak rozróżnić Centrum Wolontariatu od strony internetowej, zastosowano prosty pomysł. Kiwi – owoc to portal internetowy, natomiast kiwi – ptak to Centrum Wolontariatu. Nowe logo to ptak kiwi na zielonym tle, a pod nim pomarańczowe litery, oznaczające skrótową formę nazwy Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Kolor zielony w tym wypadku jest niezwykle spójny nie tylko ze stroną internetową Kiwi, ale również z zielonym – dominującym kolorem Wolontariatu Miast Gospodarzy 2012 czy barwami rodzimej Lechii Gdańsk.

 

Nowe logo zostanie zaprezentowane przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku w poniedziałek podczas konferencji prasowej w Nowej Zelandii – ojczyzny ptaka Kiwi. Konferencję będzie można oglądać na żywo przez Skype.

Projekt i wykonanie: Mehowmy