Nowe, darmowe zajęcia sportowe Gdyńskiego Poruszenia

Przedstawiamy pełną listę darmowych zajęć dostępnych w ramach organizowanego przez Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji „Gdyńskiego Poruszenia”, w tym najnowszych: pilastes, zumba, zumba dla dzieci, zajęcia dla kobiet w ciąży i treningi kolarstwa szosowego. Udział w nich mogą, niezależnie od wieku i sprawności fizycznej, wszyscy miłośnicy aktywnej formy spędzania wolnego czasu.Pilates – zaprojektowany przez Josefa Pilatesa system ćwiczeń mający za zadanie wzmacniać i rozciągać mięśnie. Ćwiczenia pomagają skutecznie odciążyć kręgosłup i pracować nad dobrą postawą. Trenowanie Pilatesu, jak twierdził sam jego twórca, wpływa pozytywnie na ogólne zdrowie i samopoczucie ćwiczących dzięki czemu jest doskonałym remedium na stres i napięcie. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 19:00 w sali fitness w Hali Lekkoatletycznej GOSiR, ul. Olimpijska 5/9. Organizatorzy proszą o przynoszenie własnych mat do ćwiczeń.

Zumba – połączenie tańca, fitnessu i treningu wytrzymałościowego. Proste układy bazujące na salsie, merengue, sambie czy hip-hopie wprawią w dobry nastrój każdego uczestnika. Podczas godzinnych zajęć można spalić kilkaset kalorii i uzupełnić poziom endorfin na cały tydzień! Co więcej, Zumba pozytywnie wpływa na poprawienie wydolności organizmu i pracę serca. Zajęcia w każdą środę o godzinie 17:45 do sali fitness w Hali Lekkoatletycznej GOSiR, ul. Olimpijska 5/9.

Zumba dla dzieci – zajęcia dla wszystkich dzieci które lubią dobra zabawę i taniec. Układy opracowane specjalnie dla młodszych uczestników poprawiają kondycję fizyczną, koordynację ruchową oraz pozytywnie wpływają na ćwiczenie pamięci. W każdą sobotę o godzinie 17:30 w sali fitness w Hali Lekkoatletycznej GOSiR, ul. Olimpijska 5/9.

Zajęcia dla kobiet w ciąży – dedykowane dla przyszłych mam, prowadzone przez  wykwalifikowanych instruktorów. W programie znajdują się ćwiczenia rozciągające i wzmacniające mięśnie, których celem jest przygotowanie ciała do porodu oraz umożliwienie szybkiego powrotu do właściwej sylwetki. Wszystkie ćwiczenia nawiązują do standardowych programów fitness, jednak znacząco różnią się stopniem zintensyfikowania – są łagodniejsze, przystosowane do możliwości przyszłych mam. Kobiety chcące uczestniczyć w zajęciach są zobligowane do odbycia konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę i okazania stosownego zaświadczenia o braku przeciwwskazań do udziału w zajęciach ruchowych. Zajęcia odbywają się w każdy piątek o godzinie 17:30 w sali fitness GOSiR znajdującej się w Hali Lekkoatletycznej GOSiR, ul. Olimpijska 5/9.

Treningi kolarstwa szosowego – wspólne treningi  kolarstwa szosowego przygotowane i prowadzone przez zawodników z Trójmiejskiego Stowarzyszenia Rowerowego  NEXUS Team. Treningi mają na celu przygotowanie do udziału w przyszłorocznych imprezach rowerowych. Spotkania odbywać się będą co sobotę w okresie 22.11.2014 – 21.03.2015. Start każdorazowo o godzinie 9.00 z parkingu przy głównym rondzie w Chwaszczynie. Trasa, kto 50 kilometrowa runda po Kaszubach, ze startem i metą w Chwaszczynie. Miesiące zimowe to okres, który idealnie nadaje się do spokojnych tzw. „wyjeżdżeń” kilometrów stanowiących bazę pod dalszą rozbudowę formy.
Organizatorzy zapraszają osoby na różnym poziomie wytrenowania, uczestnicy zostaną podzielenie na grupy, tak, żeby dostosować tempo jazdy do każdego chętnego. Wspólne jazdy będą również miały na celu zapoznanie wszystkich z tajnikami jazdy w grupie.
 
Oprócz  tego, już od pewnego czasu amatorzy sportu i rekreacji mogą skorzystać z zajęć:

Biegam Bo Lubię w Gdyni – to świetna okazja do wyjścia z domu, zawarcia nowych znajomości a przede wszystkim do aktywnego i prozdrowotnego spędzenia wolnego czasu. Wysiłek fizyczny kojarzy Ci się z czymś nieprzyjemnym i męczącym? Błąd! Wbrew pozorom, sport to dobry sposób na relaks po ciężkim dniu pracy. Endorfiny to nie mit. Sport daje dużo radości i dostarcza pozytywnej energii. Bieganie nic nie kosztuje, wystarczy wygodny dres i buty do biegania! W każdy poniedziałek o godzinie 19:00 przed Contrast Cafe skąd rusza bieg na Bulwar Nadmorski, Skwer Kościuszki, Kamienną Górę, a także w okoliczne lasy Kępy Redłowskiej. Po każdych zajęciach Contrast Cafe zaprasza na darmową herbatkę! W planach spotkania raz w miesiącu na Hali Lekkoatletycznej zlokalizowanej za Stadionem Miejskim – obiekty GOSiR (ul. Olimpijska 5/9).

Zajęcia z jogi – potrzebujesz relaksu? Twoje ciało, umysł i duch nie współgrają ze sobą? Joga to idealne rozwiązanie właśnie dla Ciebie! Udoskonalisz ciało, zrelaksujesz się, poznasz siebie. Przyjdź na zajęcia z jogi w każdy wtorek. Zajęcia odbywają się na Hali Lekkoatletycznej w Gdyni (obiekty GOSiR-u, ul. Olimpijska 5/9, wejście od strony Stadionu Miejskiego) o godzinie 18.00. Dołączyć możesz do nas w każdy wtorek! Zabierz ze sobą dobry nastrój i matę do ćwiczeń. Zajęcia prowadzone są przez Annę Kubow, Certyfikowanego Nauczyciela Jogi. Dyplom uzyskała w The International Sivanada Yoga Vedanta Centre. Od ponad 15 lat ćwiczy, doświadcza i propaguje jogę.

Zajęcia Nordic Walking – w każdą środę o godz. 19:00 przed Contrast Cafe w Gdyni. Zajęcia przeznaczone są dla… każdego! Dla kobiet, mężczyzn, młodszych i starszych. Wystarczy tylko wyjść z domu i stawić się punktualnie na zbiórkę. Nie masz kijków? Żaden problem. Zapewniamy możliwość darmowego korzystania z wypożyczalni. Przygodę z Nordic Walking możesz zacząć w każdej chwili. Jesteś początkujący? Możesz liczyć na pomoc profesjonalnych instruktorów Nordic Walking. Doświadczeni kijkarze mają możliwość szlifowania techniki. Gorąco zachęcam wszystkich do wspólnych, aktywnych spacerów na świeżym powietrzu! Masz okazję zrobić coś dla siebie, spędzić miło czas, a także zawrzeć nowe znajomości. Wspólnie, po każdych zajęciach, udajemy się na darmową herbatę – Contrast Cafe zaprasza!

Zajęcia Tai Chi – jest to kontynuacja warsztatów, które przez okres wakacji prowadzone były na gdyńskim bulwarze. Również i tym razem zajęcia prowadzone są przez Pana Wojciecha Nawrockiego. Spotkania odbywać się będą w każdy czwartek w hali lekkoatletycznej Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (obiekty GOSiR-u, ul. Olimpijska 5/9, wejście od strony Stadionu Miejskiego) i rozpoczynać się będą o godzinie 20.00.

Zajęcia Fitness dla Seniora – aktywność fizyczna jest jednym z najważniejszych czynników, które decydują o naszym zdrowiu. Systematyczne ćwiczenia pozwalają opóźnić proces starzenia się organizmu, gwarantują utrzymanie siły mięśni i elastyczności stawów, zapobiegają bądź likwidują bóle kręgosłupa, chronią przed osteoporozą i przyczyniają się do zwiększenia gęstości masy kostnej, wzmacniają serce. Kolejną zaletą jest poprawienie stanu psychofizycznego i nabranie pewności siebie. Przyjdź na zajęcia w każdy poniedziałek o godz. 11:30 na Halę Lekkoatletyczną w Gdyni (obiekty Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ul. Olimpijska 5/9, wejście od strony Stadionu Miejskiego). Wystarczą chęci i strój sportowy.

Parkrun Gdynia – to cykliczne, amatorskie biegi na dystansie 5km z mierzonym czasem, które odbywają się w każdą sobotę o godz. 9.00 na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni. Biegi otwarte są dla każdego niezależnie od stopnia zaawansowania oraz uzyskiwanych rezultatów. Dystans można pokonać biegnąc lub biegnąc i maszerując. Udział w biegach jest darmowy, a jedynym warunkiem uczestnictwa w biegach jest dokonanie rejestracji na stronie www.parkrun.pl, wydrukowanie nadanego indywidualnego kodu paskowego i przyniesienie go ze sobą na bieg. Idea parkrun narodziła się w Wielkiej Brytanii w 2004 roku i obecnie skupia ponad 4000 tys. biegaczy amatorów w 6 krajach na świecie. Od października 2011 roku biegi organizowane są również w Gdyni, która jako pierwsza stała się gospodarzem biegów parkrun w Polsce. Obecnie biegi rozgrywane są również w każdą sobotę w Gdańsku, Łodzi oraz Poznaniu.

Dodatkowo, w każdą ostanią środę miesąca odbywają się specjalne treningi Gdyńskiego Poruszenia – za każdym razem organizowane w innym, na co dzień niedostępnym miejscu. W roku 2014 zajęcia odbywały się między innymi na Narodowym Stadionie Rugby, komendzie Straży Pożarnej w Gdyni, a ćwiczenia prowadzili Policjanci, komandosi z KRS Formoza oraz ratownicy WOPR. 

 

 

 

 

Foto: gdyniasport.pl

Projekt i wykonanie: Mehowmy