Nowa inicjatywa – podziel się!

Ruszyła nowa platforma do wymiany przedmiotów. Oddajesz niepotrzebne rzeczy, wspierasz innych.

 

Givit powstał nie tylko z myślą o bezinteresownych filantropach. Umieszczenie niepotrzebnych przedmiotów na Givit.pl, to dopiero początek w zapewnieniu im drugiego życia. Po wystawieniu ich w serwisie podlegają one wycenie na odpowiednią liczbę punktów Givit, które następnie można wymienić na ekwiwalent pieniężny i przekazać na rzecz wybranej fundacji znajdującej się w bazie portalu.

 

Givit współpracuje z Organizacjami Pożytku Publicznego, takimi jak Fundacja Dzieciom, Stowarzyszenie „Mali Bracia Ubogich”, Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci czy Stowarzyszenie Otwarte Drzwi. Daje to możliwość wzięcia udziału w konkretnych aukcjach lub zbiórkach organizowanych przez daną fundację i bezpośrednią pomoc potrzebującym. Oraz zdobycie specjalnych odznaczeń Givit!

 

To jednak nie wszystkie korzyści jakie płyną z rejestracji w Givit.pl. Możemy również zyskać przedmioty dla siebie, dzięki zebranym punktom Givit, których nie przekazaliśmy organizacjom lub poprzez zaproponowanie wymiany innym użytkownikom. Wystarczy, przy wystawianiu ich, wybrać odpowiednią opcję.

 

Dodatkowo, umieszczając zbędne przedmioty na Givit.pl, podejmujemy działania pro-ekologiczne. Materiały budowlane pozostałe po remoncie, niedokończona puszka farby czy fragment płyty gipsowo-kartonowej nie muszą już bezproduktywnie stać w piwnicy, ani zostać wyrzucone na śmietnik. W społeczności Givit na pewno znajdzie się ktoś, komu wystarczy do remontu właśnie tyle. Dzięki takiej koncepcji my także w przyszłości będziemy mogli skorzystać z podobnej opcji, kiedy zabraknie nam materiałów. Po co kupować całą puszkę lakieru, kiedy potrzeba tylko połowę?

Projekt i wykonanie: Mehowmy