Nordic walking z gdańskim MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdańsku zaprasza wszystkich chętnych seniorów na nordic walking, czyli spacery z kijami.

Spacery będą odbywały się od 10 maja do końca października, w każdy pierwszy czwartek miesiąca.  Mogą wziąć w nich udział zarówno osoby, które mają doświadczenie w nordic walking, jak i te, które nigdy wcześniej nie miały styczności z tą formą ruchu – zajęcia będą prowadzili doświadczeni instruktorzy z Polskiej Federacji Nordic Walking, którzy pokażą, jak prawidłowo poruszać się z wykorzystaniem kijów. 

Nordic walking jest formą rekreacji polegającą na marszach ze specjalnymi kijami. Wymyślony został w Finlandii, jako całoroczny trening dla narciarzy biegowych. Nordic walking jest idealną formą rekreacji ruchowej dla osób starszych, ponieważ angażuje całe ciało, a jednocześnie, dzięki zastosowaniu kijów, redukuje nacisk na piszczele, kolana, biodra i plecy, co daje korzyści dla osób ze słabszymi stawami.

Zapisy przyjmowane są codziennie w godz. 7.30 – 10.00 w Centrum Pracy Socjalnej Nr 1 MOPS w Gdańsku, ul. Modrzewskiego 2a, pok. 16, tel. 58 347-86-02.

Czwartkowe spacery wpisują się w obchody Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

Arkadiusz Kulewicz

 

Projekt i wykonanie: Mehowmy