Nocny Rajd na Orientację

Bractwo Przygody Almanak Stowarzyszenie Kultury Fizycznej zaprasza nas na Nocny Rajd na Orientację „Wiosenny Tułacz”. Impreza rozpocznie się 31 marca i potrwa do godziny 11.30 następnego dnia.

 

Tułacz” polega na odnalezieniu przez uczestników kilkunastu punktów kontrolnych mając do dyspozycji jedynie mapę i kompas. Jak piszą organizatorzy ”Sprawdź granice swoich możliwości” to hasło przewodnie naszych imprez. Nieistotne jest, kto jak daleko dojdzie, lecz jak dobrze będzie się bawił w duchu sportowej rywalizacji-.

 

Impreza odbędzie się w Gołubiu Kaszubskim (gmina Stężyca). W rajdach, w zależności od wyboru trasy, mogą brać udział zarówno zespoły (maksymalnie 5-osobowe), jak i zawodnicy indywidualni. Organizatorzy przygotowali trzy kategorie tras pieszych (25, 30, 50 km) oraz jedną rowerową (50 km). Uczestnictwo w zawodach to koszt od 30zł do 45zł (w zależności od terminu wpłaty).

 

Tułacz” rozpocznie się w sobotę o 15.00. Od tej właśnie godziny do 21.30, organizatorzy będą przyjmowali uczestników w bazie imprezy (Zespół Kształcenia i Wychowania, Gołubie Kaszubskie, ul. Sambora II 17). W międzyczasie odbędzie się uroczyste rozpoczęcie Rajdu (17.30) oraz odprawy i starty uczestników poszczególnych tras. Przebiegały będą one z interwałem czasowym zależnym od ilości startujących.

 

W Rajdzie może wziąć udział każdy, kto dostarczy organizatorom zgodę lekarza na udział w imprezach wytrzymałościowych bądź złożą pisemne oświadczenie o stanie zdrowia oraz spełnią warunki określone w regulaminie. Indywidualnie startować mogą jedynie osoby pełnoletnie, natomiast w drużynie przynajmniej jedna osoba musi mieć ukończone 21 lat.

 

Więcej informacji: http://www.tulacz.almanak.pl/

 

 

Agnieszka Lasinkiewicz

 

 

 

 

Foto: MesserWoland

Projekt i wykonanie: Mehowmy