Noc pomysłów w Gdańsku

Amsterdam, Praga, Łódź, Bratysława, Gdańsk – to tylko niektóre z 330 miast, w których odbywają się spotkania Pecha Kucha Night. Już 2 marca startuje 10 edycja trójmiejskiego wydania imprezy.


Pecha Kucha (czyt. Pe-cza-kcza) to określenie japońskie, które można przetłumaczyć jako „pogawędka”. Spotkania mają więc luźny charakter. Mają być swobodną rozmową pomysłodawców z publicznością. Ideą Pecha Kucha jest zaprezentowanie nowych projektów, prac, świeżych pomysłów czy koncepcji. Każdy kto ma coś ciekawego do powiedzenia i zaprezentowania, może podzielić się swoją koncepcją podczas nocy pomysłów w Instytucie Sztuki Wyspa. Jak? Każdy będzie mógł przedstawić 20 slajdów pokazywanych co 20 sekund. 6 minut i 40 sekund – tyle właśnie czasu organizatorzy przewidzieli dla każdego z 14 prezenterów.

 

– Pecha Kucha jest okazją by w miłej, nieformalnej atmosferze zaprezentować swoje pomysły, idee, niezależnie od tego, czy jest się jeszcze studentem, wziętym grafikiem, znanym fotografem, szalonym wynalazcą – liczą się pomysły – informują organizatorzy.

Spotkania Pecha Kucha odbywają się już od 2003 roku. Pierwsze spotkanie miało miejsce w klubie Superdeluxe w Tokio. Pomysł narodził się w głowach Astrid Klein i Marka Dytham’a z Klein Dytham Architecture. W Trójmieście Pecha Kucha startuje po raz 10, imprezę organizują Filip Kozarski i Maciek Ryniewicz z grupy Lowbudget w współpracy z Instytutem Sztuki Wyspa.

 

Gdańska Pecha Kucha odbędzie się 2 marca, w Instytucie Sztuki Wyspa, o godzinie 20.00. Na zgłoszenia organizatorzy czekają pod adresem: info@pechakuchagdansk.pl.

 

 

Agnieszka Lasinkiewicz

 

 

 

 

Foto: Rasmus Nautrup

Projekt i wykonanie: Mehowmy