Noc Muzeów

W otwartych do późnych godzin nocnych muzeach, galeriach, lokalnych centrach kultury czekają atrakcje na co dzień niedostępne dla zwiedzających: zbiory, premierowe pokazy, wernisaże, happeningi, spotkania z twórcami i naukowcami.

 

Większość wydarzeń będzie się odbywała między 19.00 a 1.00 w nocy. Tradycyjnie już wstęp na nocne pokazy jest bezpłatny, lub kosztuje tradycyjną złotówkę.


Zobacz co możesz zobaczyć podczas NOCY MUZEÓW w Gdańsku i nie tylko (839 KB)

W Gdańsku uczestnicy Nocy Muzeów będą mogli skorzystać:

– z  bezpłatnych autobusów linii NM, kursujących co 20-25 minut w godzinach 19:00 – 01:00  na trasie Wały Jagiellońskie – Brama Żuławska – Westerplatte.

– z bezpłatnych połączeń tramwajowych na dwóch trasach:

NM Tram 1: Nowy Port – Centrum – Nowy Port
NM Tram 2: Oliwa – Centrum – Oliwa

Linie tramwajowe będą obsługiwane pojazdami zabytkowymi!

Szczegółowe informacje i program znajdują się również na:
www.ikm.gda.pl/NocMuzeow

www.facebook.com/NocMuzeow3city


W Gdyni Tegoroczna Noc muzeów przynosi otwarcie jednego z najnowocześniejszych muzeów w Polsce – Muzeum Emigracji w Gdyni (ul Polska 1). Zapraszamy na premierowe zwiedzanie wystawy oraz moc atrakcji przygotowanych na sobotę 16 maja i niedzielę 17 maja. Poniżej szczegóły tych wydarzeń a także oferta pozostałych gdyńskich muzeów.
 

Dla wszystkich osób, które odwiedzą Muzeum Emigracji, 16 maja przygotowany został bogaty program wydarzeń kulturalnych i rozrywka na najwyższym poziomie. Po uroczystym przecięciu wstęgi przed Dworcem Morskim i wykonaniu wspólnego zdjęcia gości, odbędzie się koncert w sercu portu. Wystąpi Mika Urbaniak w duecie z Victorem Daviesem oraz znani z koncertów w całej Europie Hatti Vatti gościnnie z Misią Furtak. Kiedy zaś zajdzie słońce, na fasadzie Dworca Morskiego rozegra się niepowtarzalny spektakl audiowizualny „Łączymy historie”. Będzie to opowieść o historii miejsca oraz idei muzeum – łączeniu historii Polaków z różnych czasów i miejsc.

W oba dni miłośnicy srebrnego ekranu, w sali kinowej muzeum będą mogli poczuć klimat podróży morskich sprzed dziesięcioleci i zobaczyć wiele unikalnych filmów – jak „Zew morza” z 1927 roku. Wiele atrakcji czeka na najmłodszych oraz wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w grach pokładowych z legendarnych polskich transatlantyków. 

W niedzielę przez cały dzień goście będą mieli okazję uczestniczyć wykładach i spotkaniach a także samodzielnie, bądź w rodzinnych tandemach, sięgać do emigracyjnych historii swoich przodków podczas warsztatów genealogicznych. 

Na wszystkie wydarzenia, łącznie ze zwiedzaniem wystawy – wstęp wolny. Więcej o Nocy Muzeów w Gdyni TUTAJ.

Projekt i wykonanie: Mehowmy