Nina najlepsza w konkursie Młodych Wynalazców – gratulujemy!

Nina Mazurewicz – uczennica III LO w Gdyni – zdobyła złoty medal VIII Olimpiady Młodych Wynalazców. Jej projekt okazał się lepszy od 139 innych projektów z 36 krajów.

Najlepsi wynalazcy młodego pokolenia już po raz ósmy rywalizowali w Olimpiadzie Młodych Wynalazców (International Young Inventors Project Olympiad). Tegoroczna edycja odbyła się na początku maja w stolicy Gruzji – Tbilisi. Do udziału zakwalifikowano projekty 140 uczniów z 36 krajów. Zgłoszone prace projektowe musiały zawierać oryginalne innowacyjne rozwiązania różnego rodzaju problemów w zakresie nauk technicznych i przyrodniczych, a także propozycję ich zastosowania w praktyce.

Wielki sukces w Olimpiadzie odniosła reprezentantka Polski Nina Mazurewicz. Uczennica drugiej klasy o profilu matematyczno-fizycznym w gdyńskim III LO im. Marynarki Wojennej, zaprezentowała projekt maszyny zasilanej dźwiękiem oraz pomysł na jej przyszłe wykorzystanie. Co ciekawe, regulamin Olimpiady zakłada, że osoba prezentująca swój projekt robi to w wybranym przez siebie stroju ludowym. Nie inaczej było w przypadku gdynianki, co zresztą widać na zdjęciu. Warto zaznaczyć, że opiekunem naukowym złotej medalistki jest Marta Mąkosa, nauczycielka fizyki w III LO – cieszy się Wiesław Kosakowski – dyrektor gdyńskiej Trójki.


Kiwi gratuluje zwycięstwa!

Projekt i wykonanie: Mehowmy