Nietypowy projekt, rower w wielkim mieście, wchodzisz w to?

Jazda do pracy, szkoły, banku, na pocztę rowerem? Niektórym włos się jeży na głowie na samą myśl o włączeniu się do ruchu samochodowego. Jednak w przypadku tego jak i większości konkursów pojawia się motywator. Są nimi trzy rowery, dla trzech laureatów, którzy przekonają się do miejskiej jazdy. Zadaniem uczestników będzie wyznaczenie sobie celu, czyli załatwienie kilku spraw w Gdyni przy użyciu dwóch kółek. 

 
Żeby zgłosić się do konkursu wystarczy wejść na stronę http://www.gdyniarowerem.pl/ i wypełnić formularz zgłoszeniowy, a także odpowiedzieć na pytanie: Wybieram rower. Do jakich zadań można wykorzystać dwa kółka w Gdyni? Opisz dlaczego i gdzie pojedziesz dzisiaj na rowerze.                                                          


Laureaci staną się ambasadorami akcji, a ich dokonania będzie można śledzić na bieżąco na blogu www.gdyniarowerem.pl. Opiszą tam swoje odczucia, spostrzeżenia, obawy i radość płynącą z nowej aktywności. Dodatkowo, strona, dzięki zaangażowaniu mieszkańców, którzy jeżdżą rowerem codziennie, stanie się poradnikiem jak stopniowo przesiąść się na rower. Konkurs trwa do 21 lipca.

Projekt i wykonanie: Mehowmy