Nietrafiony prezent? Niech trafi w dobre ręce

Moda i promocje w sklepach często sprawiają, że na prezenty świąteczne i nie tylko dostajemy to samo od kilku osób. Co zrobić z trzema grami planszowymi i czterema ramkami cyfrowymi? Nietrafione prezenty zbiera Fundacja Trzeba Marzyć. 

Fundacja Trzeba Marzyć spełnia marzenia ciężko chorych dzieci, które często wydają się banalne jak chociażby marzenie sześcioletniego Damiana, który marzy o traktorze na akumulator. Marzenie szesnastoletniego Przemka jest nieco bardziej skomplikowane, Przemek marzy o spotkaniu z piłkarzami Realu Madryt, ale to marzenie jest do spełnienia, bo jak podkreśla Fundacja Trzeba Marzyć, słowami Jonasza Kofty „Żeby coś się zdarzyło, żeby mogło się zdarzyć, trzeba marzyć”.

Fundacja na początku tego roku postanowiła ruszyć z akcją „Zbieramy nietrafione prezenty” i czeka na jakiekolwiek prezenty, ale jak mówi Rafał Dadej z Fundacji Trzeba Marzyć – Oczywiście, trzeba brać pod uwagę, że jesteśmy Fundacją spełniającą marzenia ciężko chorych dzieci, więc głównie chodzi o prezenty, które moglibyśmy przekazać dalej dzieciom. Nie mniej, mogą to być zarówno zabawki, jak i inne przedmioty, bo też na najbliższym balu charytatywnym, który będziemy organizować, a jest to już VII Bal naszej Fundacji, będą loterie, z których wpłaty zasilą nasze konto i tym samym pozwolą spełniać kolejne marzenia. Loteria będzie umożliwiać wygranie zestawów, w których znajdą się atrakcyjne nagrody, jeśli jakieś z przekazanych prezentów będzie takim właśnie atrakcyjnym przedmiotem, również znajdzie się w loterii -. 

Prezenty można przynosić do siedziby Fundacji Trzeba Marzyć w Sopocie przy Alei Niepodległości 811 w każdy wtorek w godz. 18.00-20.00 lub do Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Sopocie przy ul. Czyżewskiego 16 codziennie w godz. 9.00-16.00 Ewentualnie można skorzystać z numeru telefonu +48 602 208 429, zadzwonić i umówić się na odbiór. 

Jak mówi Rafał Dadej – Do tej pory mamy dużo telefonów i sporo prezentów od firm, którym zostały gadżety z akcji świątecznych. Trafiają do nas również prezenty od osób prywatnych i jak widać nietrafionych prezentów dostajemy całkiem sporo. Mielibyśmy ich więcej, ale za każdym razem wspominamy, że głównie chodzi o rzeczy odpowiednie dla dzieci, bo na nich przede wszystkim nam zależy. Przeważnie pluszaki, różnego rodzaju gry, zabawki, które dzieci już mają i nie potrzebują drugiego egzemplarza, zdarzyła się kurtka narciarska, odtwarzacze MP3 i słodycze – . 

Prezenty cieszą każdego, te nietrafione niestety stają się niepotrzebną ozdobą lub dodatkowym kartonem, upychanym gdzieś w szafie, warto więc swój prezent przekazać Fundacji Trzeba Marzyć, bo trafi w dobre ręce.

 

 

 

 

Foto: Kelvin Kay

Projekt i wykonanie: Mehowmy