Niesamowity wyścig matek

Automobilklub Morski w Gdyni organizuje z okazji Dnia Matki drugą edycję imprezy samochodowej pod nazwą Gdyński Rajd Matek. W skali całego kraju jest to jedyne tego rodzaju wydarzenie organizowane przy tej okazji. Zapisy trwają do 22 maja.

Impreza odbędzie się w niedzielę, 25 maja. Uczestniczki będą miały do pokonania trasę wyznaczoną na terenie miasta, z przygotowanymi po drodze próbami sprawnościowymi. Rajd ma stanowić dla mam okazję do aktywnego spędzenia czasu, w oderwaniu od codziennych macierzyńskich obowiązków. Celem imprezy jest działanie na rzecz krzewienia kultury motoryzacyjnej i zwiększenia bezpieczeństwa na drogach.

Na trasie rajdu na uczestniczki będą czekać następujące wyzwania:
• Wyścig na dochodzenie na owalu wokół boiska Młodzieżowego Domu Kultury
• Jazda gokartem na czas na torze wyścigowym PitStop Gdynia
• Odcinek specjalny na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo
• Próba sprawnościowa na terenie zajezdni PKM w Kaczych Bukach
• Doskonalenie techniki jazdy pod okiem instruktorów szkoły EnjoyDriving 
• Inne zadania-niespodzianki

Zapisy na rajd są przyjmowane za pośrednictwem elektronicznego formularza na stronie internetowej TUTAJ. Do udziału w imprezie mogą się zgłaszać dwuosobowe załogi. Warunki:
– kobieta musi kierować samochodem,
– jedna z członkiń zespołu musi być matką.
Wpisowe wynosi 70 zł od załogi.

Zawody odbędą się pod patronatem honorowym prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka i są organizowane przy współpracy pełnomocnik prezydenta ds. rodziny Beatą Szadziul. Rajd rozegrany zostanie w ramach Międzynarodowego Dnia Rodzin pod patronatem Pary Prezydenckiej Bronisława i Anny Komorowskich.


Foto: Tomasz Wołoszyn

Projekt i wykonanie: Mehowmy