Niepełnosprawni – aktywni społecznie

Centrum Współpracy Młodzieży rusza z kolejnym projektem, którego zadaniem jest mobilizacja młodych, niepełnosprawnych mieszkańców Gdyni do uczestniczenia w życiu społecznym. Pomogą w tym pełnosprawni wolontariusze, którzy na kilka miesięcy staną się ich mentorami. 

 
Centrum Współpracy Młodzieży szuka 10 osób niepełnosprawnych ruchowo, niewidomych i niedowidzących, a także 13 pełnosprawnych, otwartych, komunikatywnych wolontariuszy, którzy chcieliby poznać nowych ludzi. Od sierpnia do grudnia 2015 roku wolontariusze będą wspierać swoich podopiecznych poprzez zwyczajne spotkania w domu, w kawiarni, wyjścia do kina i teatru. Mentorzy będą również pomagali w rozwijaniu pasji. Chodzi o to, żeby osoby niepełnosprawne miały możliwość prowadzenia aktywnego życia. Wierzymy, że projekt zbuduje potencjał osób niepełnosprawnych i spowoduje, że staną się pewne siebie i zaangażowani w życie społeczne – mówi Sonia Zając z Centrum Współpracy Młodzieży.   

Osobą, która jest najlepszym przykładem na skuteczność tego typu działań, jest poruszająca się na wózku Magda Kostrzewska -W zeszłym roku brałam udział w projekcie „Gdynia dla wszystkich”. Podczas spotkań nawiązały się nowe relacje, a w życiu niektórych nastąpiła prawdziwa rewolucja. Jedna z osób niedowidzących została radnym dzielnicy, a ja pracuję dzisiaj w Centrum Współpracy Młodzieży. 

 
Poszukiwania uczestników potrwają do 19 lipca. Formularz zgłoszeniowy do udziału w gdyńskim projekcie, współfinansowanym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych znajduje się na stronie http://www.cwm.org.pl/. Warunkiem uczestnictwa w projekcie Niepełnosprawni – aktywni społecznie jest ukończenie 18 lat.

Projekt i wykonanie: Mehowmy