Niebieski krzyż i złota kotwica czekają na Ciebie – zostań ratownikiem wodnym

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku wspólnie ze stowarzyszeniem Lifeguard Gdańsk oraz Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym zapraszają do udziału w zimowym kursie na stopnie młodszego ratownika oraz ratownika WOPR.

 

Jak zostać ratownikiem?

Najlepiej zacząć od zajęć przygotowawczych, na których będziemy mogli sprawdzić swoje możliwości i przekonać się czy bycie ratownikiem to zajęcie odpowiednie dla nas. Zajęcia przygotowawcze rozpoczną się 8 stycznia, a zakończą 12 lutego 2012 roku. Zajęcia odbywać się będą w każdą niedzielę w godzinach 8:00-9:00 i co najważniejsze są bezpłatne. W ramach szkolenia przygotowawczego, uczestnicy będą mieli możliwość doskonalenia technik pływackich, a także zapoznania się z podstawowymi elementami pierwszej pomocy oraz nauki pływania. Udział w bezpłatnych zajęciach nie zmusza do rozpoczęcia kursu na stopień ratowniczy, więc śmiało można spróbować swoich możliwości. Liczba miejsc na zajęcia jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń, więc trzeba się spieszyć.

 

Co dalej?

Można po ukończeniu zajęć przygotowawczych zapisać się na kurs ratownika. Kurs rozpocznie się 12 lutego 2012 roku, ale zapisy już trwają. Więcej informacji: lifeguardgdansk.pl Pytania i zapisy: biuro@lifeguardgdansk.pl

 

Chyba jestem za młody…

I co z tego? Bez obaw, MOSiR przygotował również zajęcia dla najmłodszych – Zimowa Szkoła Ratownictwa, która będzie funkcjonować podczas ferii zimowych (30.01-10.02.2012), od poniedziałku do piątku o godzinie 15:00. Zajęcia na Pływalni MOSiR w Gdańsku są przeznaczone dla młodzieży szkolnej do lat 16. Każdy kto chce poczuć się ratownikiem będzie miał okazję zapoznać się z podstawowymi technikami ratownictwa oraz udzielania pierwszej pomocy, a także poprawić technikę pływania.

 

Zadaniem szkoły jest przygotowanie wszystkich chętnych do niesienia pomocy w wodzie oraz przybliżenie zainteresowanym idei ratownictwa i bezpiecznej kąpieli. Zajęcia będą prowadzone na Pływalni Krytej MOSiR przez doświadczonych ratowników, kadrę instruktorów WOPR oraz trenerów pływania. Uczestnictwo w szkole odbywa się na ogólnych zasadach akcji „basen za zeta”, czyli koszt każdej lekcji to symboliczna złotówka.

 

Każdy uczestnik zajęć otrzyma dyplom potwierdzający ukończenie Zimowej Szkoły Ratownictwa.

W ramach zajęć istnieje możliwość przystąpienia do egzaminów na kartę pływacką oraz specjalną kartę pływacką tzw. żółty czepek. Zapisy drogą mailową: kapieliska@mosir.gda.pl Tu również liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 

 

Źródło: http://www.mosir.gda.pl/

Projekt i wykonanie: Mehowmy