Nie śpij w weekend – nadchodzi niezwykła noc!

Tegoroczna Noc Muzeów na pewno zaskoczy zwiedzających! Będzie jeszcze więcej widowisk, atrakcji i koncertów. Na mapie kulturalnej Trójmiasta pojawiły się także nowe obiekty, które dołączyły do nocy Muzeów. Europejska Noc Muzeów już 19/20 maja. Muzea, galerie i instytucje z Gdańska, Gdyni, Sopotu, Tczewa, Pruszcza Gdańskiego i Wejherowa sprawią, że historia ponownie narodzi się w naszych miastach!

 

Scooby Doo na tropie Dzwonu Skazańców, unikatowe stare druki z XVI-XVIII w. ze strojami Hansa Weigla, making of filmu Andrzeja Wajdy „Wałęsa”, obserwacje astronomiczne, wspólne kręcenie filmu, parakino, skarby średniowiecza i wiele innych atrakcji, w tym roku na pewno zaskoczą zwiedzających! Dodatkowo do tegorocznej Nocy Muzeów dołączyły nowe instytucje – Ośrodek Kultury Morskiej, Galeria Starych Zabawek, Fabryka Batycki, Faktoria Pruszcz, a na nowo powstałym blogu www.nocawgdansku.tumblr.com możemy śledzić ciekawostki z życia muzeów!

 

Stałym wystawom towarzyszyć będzie dodatkowa oferta skierowana do dorosłych i do dzieci – koncerty, happeningi, rekonstrukcje historyczne, gry miejskie i konkursy. W wielu miejscach będzie można zobaczyć eksponaty nie prezentowane na co dzień i wejść w zakątki, które zazwyczaj są niedostępne dla zwiedzających. Na zwiedzających czeka także bezpłatna komunikacja miejska. Udział we wszystkich wydarzeniach będzie bezpłatny bądź za symboliczną złotówkę. Większość wydarzeń będzie się odbywała między 19.00 a 1.00 w nocy.

 

Noc Muzeów cieszy się dużą popularnością w wielu krajach. Pomorska odsłona, ma ogromny zasięg – zrzesza kilkadziesiąt instytucji kultury, sztuki i nauki z Trójmiasta i okolic. W 2011 roku Noc Muzeów odbywała się w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Wejherowie, Tczewie, Pruszczu Gdańskim, na Helu, w Kątach Rybackich, Będominie i w Waplewie Wielkim.

 

Szczegółowe informacje:

www.ikm.gda.pl/NocMuzeow

www.facebook.com/NocMuzeow3city

www.nocawgdansku.tumblr.com

 

 

 

 

Źródło: mat. pras.

Foto: Yvan leduc

Projekt i wykonanie: Mehowmy