Nie siedź z tatą w domu, wyjdźcie na miasto!

Wszystkim roztargnionym przypominamy, że 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca i warto pomyśleć jak spędzić wyjątkowo ten dzień.


To święto przyprawia nas o ból głowy i porusza nasze szare komórki bo bardzo intensywnie zastanawiamy się jaki sprawić prezent dla naszego taty. Wiadomo, że tata jest takim trochę superbohaterem bo i koło w samochodzie zmieni, zbuduje domek na drzewie, ale też doskonale opowiada bajki na dobranoc. Na szczęście coraz bardziej wizerunek taty się zmienia, a i oni sami chętniej uczestniczą w wychowywaniu dzieci i świetnie sobie z tym radzą! Aby uczcić ich święto, to my zorganizujmy coś wyjątkowego dla niego w tym dniu.


Dla majsterkowiczów, w wieku 8-12 lat i ich rodziców w piątek organizowane będą Rodzinne Warsztaty w Gdyni, w czasie których każda rodzina stworzy trzyosobowy zespół, który zbuduje i zaprogramuje auto, a następnie wystartuje nim w wyścigach. Zapisy na www.edurobot.pl

 

W ramach akcji „Gdańsk czyta dzieciom” można wybrać się do Ratusza Staromiejskiego Tomi Ungerer „Trzej Zabójcy” i Ulf Stark, Mati Lepp „Jak tata się z Nami bawił”. Darmowe wejściówki do odebrania  w księgarni PWN w Ratuszu Staromiejskim na ulicy Korzennej i Księgarni GKO na Targu Węglowym.


Jeśli jednak nie uda się już odebrać wejściówek na czytanie w ratuszu to miłośników literatury,  zapraszamy do Teatru Miniatura, który wraz z wydawnictwem Ene Due Rabe przygotował specjalne spotkanie z książką, na głównej sali teatru o 14.00. Organizatorzy przygotowali czytanie książki „Tato!” Sveina Nyhusa z inscenizacją, przygotowaną przez aktorów Teatru Miniatura. Ponadto będą warsztaty dla dzieci – „No bo Tata jest strasznie fajny” i dla dorosłych „Tatą być…” – spotkanie z psycholożką Joanną Trzaską. Na sam koniec odbędzie się warsztat muzyczny, na którym będzie można zobaczyć jak tworzy się muzykę i wyzwala muzyczną energię. Warsztat ma być zabawą i nie jest wymagana umiejętność gry na instrumencie.

 

Specjalną ofertę dla ojców przygotowało Akwarium Gdyńskie, które w tym dniu ojcom i ich dzieciom oferuje bezpłatne wejście. Jest to świetna okazja do poznania podwodnego świata przyrody, zobaczenia ciekawych gatunków ryb i poznania morskich ciekawostek.

 

 

Ola


Foto: http://www.flickr.com/photos/mikebaird

Projekt i wykonanie: Mehowmy