NIE SAMĄ SZKOŁĄ ŻYJE CZŁOWIEK… spróbuj wolontariatu

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie, realizacja i publiczna prezentacja projektu akcji wolontaryjnej na rzecz mieszkańców Sopotu i miasta. Co to takiego akcja wolontaryjna? Jest to po prostu zorganizowane pożyteczne działanie – jednorazowe, krótkie, którego celem jest akcyjna pomoc osobom, grupom, instytucjom potrzebującym wsparcia. Pożytecznie działać można także dzieląc się swoimi zainteresowaniami, umiejętnościami czy pasją. I na tym właśnie szczególnie nam zależy – chcemy aby uczestnicy i uczestniczki konkursu przede wszystkim pomyśleli o tym, co lubią robić, co potrafią, co sprawia im przyjemność… – to właśnie zainteresowania, pasje, przyjemności i umiejętności mogą być pierwszym źródłem pomysłu na pożyteczne działanie. Chcemy przekonać młodych ludzi, że wolontariat to przyjemna realizacja własnych zainteresowań.

W konkursie może wziąć udział cała klasa, uczestnicy i uczestniczki szkolnego koła wolontariatu, członkowie i członkinie jakiegoś koła zainteresowań, ale także po prostu grupa przyjaciół, znajomych… My chętnie pomożemy: organizując warsztaty, które pomogą przyjrzeć się możliwościom i zainteresowaniom grupy, zorientować się w potrzebach społecznych i przełożyć pomysł na zaplanowane działanie. Chętnie umożliwimy także kontakt z organizacjami, z którymi lub dla których można będzie zrealizować swój pomysł.

Udział w konkursie pozwoli, jak sądzimy, poznać smak przygody, jaką może być wolontariat, odkryć jego bogactwo i różnorodność. „Nie samą szkołą żyje człowiek” to dobry sposób, aby pokazać, że młodzi ludzie mogą, chcą i potrafią wpływać na swoje otoczenie, że – dzięki swoim pomysłom i zaangażowaniu – mogą zmieniać świat dookoła siebie i sprawić by innym żyło się trochę przyjemniej.

A skoro konkurs – będzie też nagroda, ale to nasza niespodzianka… – myślimy, że ciekawa i atrakcyjna!!!! 

Na zgłoszenia grup do udziału w konkursie czekamy do 28 października. Sprawozdania z realizacji akcji należy składać w Sopockim Centrum Wolontariatu do 5 grudnia 2011 r. – szczegóły znajdują się w załączniku „Zasady konkursu…”.

Zapraszamy do udziału i życzymy zwycięstwa! 

Program „Nie samą szkołą żyje człowiek” realizowany jest przy wsparciu British Council i Miejskiej Instytucji Kultury Gdańsk 2016. 

Projekt i wykonanie: Mehowmy