NGO, czyli co? Familijne oswajanie organizacji pozarządowych

NGO, czyli co?
Familijne oswajanie organizacji pozarządowych

Zapraszamy dzieci (w wieku 4-9 lat) razem z rodzicami, dziadkami i starszym rodzeństwem na familijne spotkania, podczas których fundacja Kultura NGO w prosty sposób odpowiada na trudne pytania dotyczące organizacji pozarządowych i bycia aktywnym obywatelem. Pojawią się między innymi takie tematy, jak:

• Czy wolontariusz to święty?
• Dlaczego fundacje zbierają pieniądze?
• Co to znaczy charytatywnie?

W odpowiedzi na te pytania pomogą mam bajki, rysunki oraz liczne gry, zabawy, które przygotowaliśmy specjalnie na tę okazję (część zrobiliśmy własnoręcznie). Każde ze spotkań ma swój temat przewodni: zasady działania NGO (czyli po co powstają organizacje i czym się zajmują?), finansowanie działań pozarządowych (czyli skąd bierzemy pieniądze, co wolno z nimi robić, a czego nie?), wspieranie NGO (czyli datki, wolontariat i monitorowanie działań organizacji).

Na najmłodszych czekają gry i zabawy ( literackie, plastyczne, logiczne), a starszym zaproponujemy także pięciominutową prezentację i pokażemy aktualną ofertę (często bezpłatną) organizacji pozarządowych z naszego województwa. Sprawdźcie, co robią NGO w okolicy – z kim możecie się bawić, rozwijać, trenować.

Daty i miejsce:

29 października o godz.15.00. (uwaga, inna godzina!)
19 listopada o godz.13.00.
3 grudnia o godz.13.00.

Spotykamy się w Instytucie Kultury Miejskiej (Gdańsk, ul. Długi Targ 39/40).
Wstęp wolny. Zajęcia trwają ok. 45 min.

Organizator: Fundacja Kultura NGO
Wspierają nas: Instytut Kultury Miejskiej, portal czasdzieci.pl
Projekt został dofinansowany ze środków Województwa Pomorskiego.

Więcej informacji: www.kulturango.pl

Projekt i wykonanie: Mehowmy